Bursa İnegöl Belediye Başkanı Taban, Dünya Çocuk Günü'nde makamı Berat'a bıraktı
Bursa İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 4 Ekim Dünya Çocuk Günü nedeniyle makamını Yenice Ali Şefika Göztepe İlkokulu öğrencisi Berat Yıldız'a devretti.
BURSA , 05 Ekim 2021 Salı, 11:19
Bursa İnegöl Belediye Başkanı Taban, Dünya Çocuk Günü'nde makamı Berat'a bıraktı

Cenevre'de 1925 yılında yapılan Çocukların Refahı için Dünya Konferansı'ndan sonra, 54 ülke katılımıyla gerçekleşen Konferans'ta Çocukların Korunmasına Dair Cenevre Bildirgesi kabul edildi. Dünya Çocuk Günü adıyla çocuklar arasında ortak duygular oluşması ve ulusların barış içinde yaşama özlemlerinin pekişmesini amaçlayan bildirge kapsamında, her yıl Ekim ayının ilk Pazartesi günü Dünya Çocuk Günü olarak kutlanıyor.

Bu anlamlı gün kapsamında İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, bu sabah Yenice Ali Şefika Göztepe İlkokulu 1-B sınıfı öğrencisi Berat Yıldız'ı makamında kabul etti. Başkan Taban, Dünya Çocuk Günü münasebetiyle makamını Berat Yıldız'a devrederken, yeni Başkan Berat çocukların gözünden nasıl bir dünya hayal ettiklerini anlattı. İnegöl'e dair de beklenti ve hayallerini sıralayan Berat, kendisine sunulan imkandan dolayı teşekkür etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR