Bursa İnegöl Yeni Mahalle'de 28 araçlık otoparkın yapımı sürüyor
Bursa İnegöl Belediyesi, Yeni Mahalle'de boş halde duran 1 dönümlük alanı otoparka dönüştürüyor. 28 araçlık otopark ile birlikte ağaçlandırma çalışmalarıyla modern bir görünüme kavuşacak alan, bölgenin çehresini değiştirecek.
BURSA , 25 Eylül 2020 Cuma, 15:43
Bursa İnegöl Yeni Mahalle'de 28 araçlık otoparkın yapımı sürüyor

Belediye Başkanı Alper Taban, bugün beraberindeki heyetle birlikte çalışmayı yerinde inceledi.

Taban, inceleme sırasında bir açıklama da yaparak "Yeni Mahalle Pınar Sokak üzerinde bulunan boş alanda otopark düzenlemesiyle birlikte peyzajıyla beraber güzel bir alanı burada hayata geçirmek için çalışmalarımıza başladık. Gelinen noktayı da yerinde bir inceleyelim istedik. Bildiğiniz gibi otopark alanındaki ihtiyacı hızlı bir şekilde gidermek istiyoruz. Planlarda otopark olarak gözüken her alanı hızlı hızlı hayata geçiriyoruz. Bölgesinde, mahallesinde, içinde otopark olarak rezerv alan yoksa, bunlarla ilgili de yeni planlarımızda nereyi otopark yapabiliriz, hangi bölgede otopark koyarsak bölgeyi rahatlatırız gibi çalışmaları sürdürüyoruz. Çünkü araç sayısı hızla artıyor. Bunları tamamladığımızda ben kısmi olarak rahatlatacağını düşünüyorum şehrimizin otopark ihtiyacını" dedi.

KONSEPT PROJE UYGULANIYOR

Burada sadece bir otopark ihtiyacının giderilmediğine de dikkat çeken Taban, "Artık konsept yapılar haline döndü. İçerisinde ağacı, yeşiliyle daha kullanışlı mekanlar haline dönüştürmüş olacağız. Tretuvarlarıyla etrafını insanlar yürüyüş alanı olarak da kullanabilirler. Yaklaşık 1 dönümlük bir alan burası. Eski halini de biliyoruz buranın. Bittiğinde yeni haliyle de karşılaştıracağız. Biz mekanları güzelleştireceğiz, vatandaşlarımız da buraları güzel güzel kullanıyor ve koruyor olacaklar. Yapılan çalışmanın hayırlı olmasını diliyorum" açıklamalarında bulundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR