Bursa Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz'dan altyapı tepkisi
Güzelyalı ve Mudanya sahillerinin dışında kalan kıyılarda zabıta, temizlik, cankurtaran ve çevre düzenleme hizmeti yetkisini Mudanya Belediyesi'ne devreden Büyükşehir Belediyesi'ne altyapı sorunu tepkisi geldi. Kıyı bölgelerinde altyapı eksikliğinden kaynaklı pek çok sorun yaşandığını dile getiren Başkan Hayri Türkyılmaz, "Alinur Aktaş, altyapı sorununu da çözemeyeceğini anlayıp bu sorumluluğu da ilçe belediyelerine yüklerse hiç şaşırmayacağız" dedi.
BURSA , 15 Temmuz 2020 Çarşamba, 09:32
Bursa Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz'dan altyapı tepkisi

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Büyükşehir Belediyesi'nin Mudanya'nın daha sağlıklı bir altyapıya kavuşması yönünde bir adım atmadığını belirtti.

Özellikle yaz aylarında nüfusu artan kıyı bölgelerinde altyapı eksikliğinden kaynaklı pek çok sorun yaşandığını dile getiren Başkan Türkyılmaz, "Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa'nın dört bir yanına hizmet götürdüğünü iddia etse de açıklamaları gerçeği yansıtmıyor. Büyükşehir'i Mudanya'da görmek neredeyse mucize haline gelmiş durumda. Sahillerde yaz boyunca temizlik yapamayacağını gören Büyükşehir, bu görevini hiçbir diyalog kurmadan ilçe belediyelerine yüklemiş, üstelik var olan bank, soyunma kabini gibi malzemeleri de söküp götürmüştür. Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, altyapı sorununu da çözemeyeceğini anlayıp bu sorumluluğunu da ilçe belediyelerine yüklerse hiç şaşırmayacağız" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR