Bursa'nın gururundan Bursa Hakimiyet'e özel açıklamalar!
Eren Bartu Engin AS TV ve Bursa Hakimiyet'e açıklamada bulunurken, "Aslında bekliyordum, emindim. Sonuçları görünce de çok fazla bir tepki vermedim çok mutlu oldum." dedi.
BURSA , 17 Temmuz 2020 Cuma, 11:36
Bursa'nın gururundan Bursa Hakimiyet'e özel açıklamalar!

HABER/ Merve Özdemir

Sınava çalışma sürecinden de bahseden Eren Bartu, "Okullar kapanana kadar okulun verdiği programları yaptım üzerine ek çalıştım. Okulun kursları da vardı zaten. Okullar kapandıktan sonra da online dersler devam etti. Onlara katıldım. Birinci dönem eksiklerimi tespit ettim ve bu süreçte eksiklerimi tamamladım" dedi.

En büyük hayali Genetik Mühendisliği

Şimdi hayallerine bir adım daha yaklaşan Eren Bartu Engin yeni lise için henüz tam karar vermediğini belirtirken en büyük hayalini de şu sözlerle anlattı: "Henüz ailem ile konuşmadık. İstanbul'daki okullara da daha bakmadım ama sanırım tercihim Bursa'da olacaktır."

En büyük hayali genetik mühendisliği olan Engin, bu hayali gerçekleştirmek isteğini bir kez daha yinelerken "Yıllarca hem bana söylenen hem benim de hayalim genetik mühendisliğiydi. Geleceği olan bir meslek ve bana da hitap ettiğini düşünüyorum" dedi.

Kendisi gibi LGS sınavına hazırlanan arkadaşlarına da tavsiyede bulunan Eren Bartu, "Sınava hazırlanan arkadaşlarımın düzenli çalışmaları yeterli. Zeka ile bir alakası olmadığını düşünüyorum. Okulda benden çok daha zeki 15-20 kişi vardır. Ben ne yaptım düzenli çalıştım eksiklerime eğildim o kadar" ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR