Bursa'nın sahil şeridine çocuk hücumu!

Bursa'da serinlemek isteyen çocuklar deniz kenarlarına akın etti.

Haber Giriş Tarihi: 13.05.2020 13:14

Marmara Denizi'ne kıyısı olan Gemlik ve Mudanya ilçelerinde 0-14 yaş arası çocuklar sokağa çıkma yasağının esnetildiği ilk günde velileriyle birlikte ilçe sahiline akın ettiler.

Park ve oyun alanlarını dolduran miniklerin bir diğer eğlencesi de deniz suyu ile oynamak oldu.

Yanlarında anne yada babaları ile deniz kenarına gelen küçük çocuklar ayakkabılarını çıkartarak denize girip suyla oynadılar. Bazı çocuklarda ahşap iskeleden denizi seyrettiler.

Orhangazi ilçesinde de İznik Gölü kıyısına akın eden Bursalılar çocuklarını göl kıyısında ve göle bitişik çamlıkta ki oyun alanlarında eğlendirdi. 11 yaşındaki Buğlem Serbest, iki ay aradan sonra dışarı çıkmanın kendisi için garip olduğunu söyledi.

Vaktini İznik Gölü Orhangazi sahilindeki çamlık alanda geçiren Serbest, kuzeniyle oyunlar oynayacağını söyledi. 7 yaşındaki Elif Arya Öztürk de çok heyecanlı olduğunu ve tüm vaktini oyunlar oynayarak geçirdiğini söyledi . Orhangazi'de ilçe merkezinde çocukların yoğunluğu dikkat çekerken , göl kenarındaki çamlık alanda vakit geçiren çocukların bisiklete binip oyunlar oynadığı gözlendi.

SAHİL DOLDU

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları yasaklanan 0-14 yaş grubundaki çocuklara, bugün için 11.00 ile 15.00 saatleri arasında izin verildi. Bursa'da dışarı çıkan çocuklar, aileleriyle sahil ve parklara gitti. Ailelerin, oyun oynayan çocuklar arasındaki sosyal mesafeye dikkat ettiği gözlendi. Sahilde kumla oynayan Asya Özer (6), "Denizi özlemiştim. Şimdi denize bakıyorum, iznin tadını çıkarıyorum" diye konuştu.

Kızıyla parka gelen ve sokağa çıkma izinlerini son dakikaya kadar değerlendireceklerini belirten Ayşe Eroğlu ise "Bugünü dört gözle bekliyorduk. Çünkü kızım gerçekten evde çok sıkıldı. Okullar kapandığından beri evdeyiz hiç çıkmadık. Bugün adeta uçarak parka geldi" dedi.

Salgın nedeniyle çocuğunu dışarı çıkarmadığını söyleyen Hasan Kırdar da "Evde çocuğun psikolojisi bozuldu. Park alanlarını seviyor, son zamanlarda oyuncaklarıyla bile oynamıyordu. Bugünü fırsat bildik. Çok da iyi oldu" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar