Bursa Orhangazi'de buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları devam ediyor
Bursa Orhangazi Belediyesi, kar yağışın ardından havaların iyice soğumasıyla birlikte yollarda meydana gelebilecek olan buzlanmaya karşı tüm ekipler tuzlama seferberliği başlattı. Orhangazi Belediyesi ekipleri tarafından şehir merkezi ve dış mahallelerde kar yağışlarının ardından buzlanmaya karşı yolları ve caddeleri tuzlama çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.
BURSA , 20 Ocak 2021 Çarşamba, 16:05
Bursa Orhangazi'de buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları devam ediyor

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, " İlçemizde kar yağışın ardından özellikle ilçe merkezinde vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı cadde ve sokakları tuzlama çalışmalarını aralıksız olarak devam ediyoruz. Başta ana arterler olmak üzere şehrin tüm mahallelerindeki cadde ve sokaklarımızda tuzlama çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Tüm Ekiplerimiz ile sahada ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ediyoruz.

Araç sürücülerimiz gizli buzlanmaya dikkat etsinler

Bizler tüm ekiplerimiz ile kar yağışının ilk saatlerinden itibaren sahadayız. Kar küremenin yanı sıra buzlanmaya karşıda önlemlerimizi alarak tuzlama çalışmalarını gün içerisinde yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Bu kapsamda ilçemizde araç sürücülerimizin gizli buzlanmalara karşı son derece dikkatli olmaları gerekiyor. Sabahın erken saatlerinde işlerine giden vatandaşlarımız ve araç sürücülerimiz gizli buzlanmalara karşı tedbirlerini alarak hız sınırlarını aşmamalı ve kış lastiği bulunmayan araçlarla trafiğe çıkmamaları büyük bir önem taşımaktadır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR