Bursa Osmangazi'de park ve bahçelerde dezenfeksiyon çalışması
Osmangazi Belediyesi, Türkiye'de ve dünyada salgın haline gelen yeni tip koronavirüse) karşı dezenfekte çalışmalarını devam ettiriyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında son 1 hafta içerisinde 213 park ve 168 yeşil alanda dezenfeksiyon yapıldı.
BURSA , 06 Mayıs 2020 Çarşamba, 13:39
Bursa Osmangazi'de park ve bahçelerde dezenfeksiyon çalışması

Osmangazi Belediyesi, koronavirüse karşı yürütülen mücadele kapsamında park ve yeşil alanları düzenli olarak dezenfekte ediyor. Belediye ekipleri çalışmalar kapsamında, son 1 haftada 213 park ve 168 yeşil alan olmak üzere toplam 381 noktada dezenfekte çalışması gerçekleştirdi. Parklardaki oyun grupları, yeşil alanlar, çardaklar ve banklar, özel ekip tarafından dezenfekte edilerek temizleniyor.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ilçenin dört bir yanında dezenfekte çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşlarımız parklarda ve yeşil alanlarda vakit geçirmek isteyeceklerdir. Bu noktaları koronavirüse karşı detaylı şekilde dezenfekte ediyoruz. Koronavirüse karşı verdiğimiz mücadelede asla rehavete kapılmamalıyız. Bu konuda vatandaşlarımıza da önemli görevler düşüyor. Lütfen zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmasınlar. Hükümetimizin ve biz yerel yönetimlerin yürüttüğü çalışmalar ile bu mücadelede güzel sonuçlar aldık. Vaka ve ölüm sayılarında her gün düşüş yaşanıyor. Virüsten tamamen kurtulup, eski günlerimize en kısa sürede dönebilmemiz için lütfen dikkatli olalım" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR