Bursa polisi Türkiye'yi yasa boğan ölümlerin ardından alarma geçti
Bursa'da Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri şehirlerarası otobüs terminalinde kar lastiği denetimlerini artırdı.
BURSA , 28 Ocak 2014 Salı, 14:29
Bursa polisi Türkiye'yi yasa boğan ölümlerin ardından alarma geçti

Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde polis ekipleri otobüslerde kar lastiği kontrolü yaptı. Son günlerde Kayseri’de 21, Sivas’ta ise 9 kişinin hayatına mal olan otobüs kazaları sebebiyle denetimler artırıldı. Terminalden çıkan otobüsleri tek tek kontrol eden ekipler, lastikleri inceledi. Ekipler, kar lastiği olmayan araçlara para cezası kesti.

Bursa’da yaklaşık bir saatlik denetimlerde 50 otobüs kontrol edildi. Ekipler, kar lastiği takmayan otobüslerin ön lastiklerini cihazla ölçtü. Lastiklerin 0,3 milimin altında olmamasına dikkat ediliyor. Ekiplerin, her gün bu kontrolleri titizlikle yaptığı öğrenildi.

Öte yandan uygulamalar esnasında 1 otobüsün kar lastiği takmadığı görüldü. İnegöl’e seyahat eden otobüse, ekipler 80 TL ceza kesti. 3 gün içerisinde lastiklerini değiştirmemesi durumunda otobüs trafikten men edilecek.

Uygulamalardan duydukları memnuniyeti dile getiren otobüs şoförleri ve yolcular, “Bu uygulamaların artmasına çok sevindik. Güvenliğimiz açısından güzel bir durum. Son zamanlarda otobüs kazalarını televizyonlarda izliyoruz. Bu yüzden polis ekiplerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR