Bursa şehidine ağladı
Siirt'te mayınlı saldırı sonucu şehit olan Bursalı jandarma çavuş Bahadır Aydın, son yolculuğuna gözyaşları ve dualarla uğurlandı.
BURSA , 20 Ağustos 2015 Perşembe, 17:19
Bursa şehidine ağladı
Şehidin babası Muhsin Aydın, oğlunun tabutu başında asker selamı verip, "Yıkılmadım, ayaktayım. Allah'ım o köpeklere gün yüzü gösterme. Sen onları perişan eyle. Oğlum, yıkılmadım buradayım. Sizler için ayaktayım. Sizler için ölürüm" sözleriyle herkesi duygulandırdı. Anne ve kardeşi de albayrağa sarılı tabuta sarılarak gözyaşı döktüler. 

Jandarma helikopteriyle Bursa Garnizon Komutanlığı'na getirilen Bahadır Aydın için Ulucami'de askeri tören düzenlendi. İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, MHP ve CHP milletvekilleri de katıldı.

Şehit babası ise törende herkesi duygulandırdı. Baba Muhsin Aydın, anne Emine Aydın ve kardeşi, şehidin tabutuna son kez sarılıp dua ettiler. Şehit babası Muhsin Aydın, oğluna asker selamı verip, "Yıkılmadım, ayaktayım. Allah'ım sen onları perişan eyle. Sen o köpeklere gün yüzü gösterme, onları kahreyle. Oğlum yıkılmadım, buradayım sizler için ayaktayım, sizler için ölürüm" deyince herkes duygu dolu anlar yaşadı.

Binlerce Bursalı Ulucami'deki törende Bahadır Aydın için fatihalar okudu.  Cenaze daha sonra askerlerin omuzlarında top arabasına konularak evine doğru yola çıktı. Şehit Bahadır Aydın, evinde helallik alındıktan sonra Hamitler Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Törene katılan Bursalılar ise trafiğe kapatılan Atatürk Caddesi'nde, "Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez", "Meclis'te PKK İstemiyoruz", "Ne Mutlu Türk'üm Diyene" sloganları attılar. .

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR