Bursa Tabip Odası vatandaşları koronovirüs hakkında bilgilendirildi
Bursa Tabip Odası, Bursa Veteriner Hekimler Odası , Bursa Eczacı Odası Ve Bursa Dişhekimler Odası iş birliğinde 'Her yönü ile yeni Coronovirüs enfeksiyonu (COVID-19)' adlı panel düzenlendi.
BURSA , 12 Mart 2020 Perşembe, 13:31
Bursa Tabip Odası vatandaşları  koronovirüs  hakkında bilgilendirildi

Yoğun katılımın sağlandığı panelde Bursa Tabip Odası Başkanı Dr. Güzide Elitez, Veteriner Hekim Prof. Dr. Tayfun Çarlı, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Reşit Mıstık, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Hacımustafaoğlu ile Acil Tıp Uzmanı Prof. Dr. Mehtap Bulut konuşmacı olarak yer aldı. Coronovirüs nedir? Nasıl yayılır? Kendimizi nasıl korumalıyız? Hatalığın temel özellikleri nelerdir? gibi merak edilen sorular düzenlenen panelde yanıt buldu.

Bursa Tabip Odası Başkanı Dr. Güzide Elitez vatandaşların dikkat etmesi gereken noktalar hakkında bilgi verdi. Elitez, " Virüs genelde kişisel temasla bulaşıyor. Yüzeyde de kaldığı için el temizliği çok önemli. Hapşırırken kolumuzla kapatmalıyız ya da kağıt mendil kullanarak hemen onu atmalıyız. Bu virüs alkole dayanıksız olduğu için kolonya kullanımı virüsün gelmesini engelleyecek" dedi. Bağışıklık sisteminin önemine de değinen Elitez, vatandaşların doğru beslenme alışkanlığı edinmesi gerektiğini vurguladı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR