Bursa tarihinde bir ilki Altepe gerçekleştirdi
Bursa tarihinde ilk kez üst üste ikinci kez Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Başkan Altepe, Orhangazi, İznik, İnegöl ve Yenişehir’de vatandaşları selamladı.
BURSA , 02 Nisan 2014 Çarşamba, 14:17
Bursa tarihinde bir ilki Altepe gerçekleştirdi

30 Mart yerel seçimlerinden galibiyetle çıkan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, teşekkür turlarına Orhangazi’den başladı. Orhangazi’nin ardından sırasıyla İznik, İnegöl ve Yenişehir’e geçen Başkan Altepe, büyük sevgi gösterileriyle karşılandı.

Yüzlerce vatandaşla birlikte şehir turu atan Başkan Altepe’ye, Orhangazi turunda AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, ilçenin çiçeği burnunda belediye başkanı Neşet Çağlayan ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Kaya da eşlik etti. Kent girişinde İstanbul Kapı’da İznik’in yeni belediye başkanı Osman Sargın ve İznikliler tarafından karşılanan Başkan Altepe, ‘Her zaman her yerde Recep Altepe’, ‘Bursa seninle gurur duyuyor’ ve ‘Büyük Bursa büyük başkan’ sloganlarıyla sokakları dolaştı. İnegöl’de de Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli’yle birlikte caddeleri dolaşarak ilçe halkına teşekkür eden Başkan Altepe, son olarak Yenişehir’e geçti. Yenişehir’de Mehter Takımı’nın marşlarıyla karşılanan, ilçe gezisi sırasında davul zurna eşliğinde vatandaşlarla seçim sevincini paylaşan Başkan Altepe, burada ilçenin yeni belediye başkanı Süleyman Çelik’le birlikte balkon konuşması da yaptı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türk halkının yerel seçimlerde istikrardan yana oy kullandığını söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak geçen dönem 25 yılda yapılabilecek hizmetleri akılcı yönetim anlayışıyla 5 yılda Bursa’ya kazandırdıklarını, seçime yapacakları projelerin teminatı olan tamamlanan projeleri anlatarak girdiklerini ve istedikleri sonucu aldıklarını belirten Başkan Altepe, makro ölçekli projeleri ilçe belediyeleri için de uygulamak için gün saydıklarını ifade etti. Bursa ve genelindeki sanayinin, kırsal kesimdeki üretimin ve turizmin gelişmesi için yapılması gereken ne varsa yerine getireceklerini, Bursa il merkezinde olduğu gibi ilçelerde de kentleşme yolunda önemli adımlar atacaklarını söyleyen Başkan Altepe, “Bursa, Orhangazi, İznik, İnegöl ve Yenişehir’in hedefleri büyük. Bu konuda yapılacak çok şey var. Bunlar da ancak Büyükşehir’in desteğiyle yapılabilir. Başta alt yapı ve çevre olmak üzere tüm sektörlerde inşallah büyük bir kalkınma dönemi başlayacak” dedi.

Seçimlerde verilen oylar nedeniyle vatandaşlara teşekkür eden, sıcağı sıcağına temas kurmak için yollara düştüklerini kaydeden Başkan Altepe, “Bize oy veren ya da vermeyen tüm Bursalıların belediye başkanıyız. Ayrım yapmadan herkes için en güzel hizmeti vereceğiz” diye konuştu.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR