Bursa trafiğinde bir kez daha çileli günler başlıyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin konforlu ulaşımı il merkeziyle buluşturan Heykel-Santral Garaj T1 tramvay hattında çalışmalar 25 günde tamamlanacak.
BURSA , 28 Haziran 2013 Cuma, 17:13
Bursa trafiğinde bir kez daha çileli günler başlıyor

Heykel-Santral Garaj T1 tramvay hattı inşaatında son aşamaya gelindi. T1 hattında freze ve asfalt çalışmaları 1 Temmuz Pazartesi günü saat 05.00’te Atatürk Anıtı’ndan başlayacak ve 25 gün sürecek.

Asfalt yenileme çalışmaları etap etap yapılacağından hat boyunca trafik akışı da kontrollü şekilde sağlanacak, belli etaplar trafiğe kapatılarak trafik akışı alternatif güzergahlara yönlendirilecek. Öte yandan BURULAŞ ve Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü tarafından söz konusu güzergahlardaki toplu taşıma hatları yeniden planlanarak transit hatlar dışındaki otobüs, dolmuş, servis aracı gibi tüm toplu taşıma araçları da farklı güzergahlara yönlendirilecek.

Freze çalışmalarının ilk etabı Atatürk Anıtı’ndan başlayarak Altıparmak Kavşağı yönünde, 2. etabı da Atatürk Anıtı’ndan başlayarak İnönü Caddesi, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Darmstadt Caddesi ve Stadyum Caddesi aksında yapılacak.

T1 güzergahındaki bütün çalışmalar 25 gün zarfında tamamlanacak, bu sürede kurumlar koordinasyon halinde çalışacak., BURULAŞ yetkilileri, 1 Temmuz Pazartesi gününden itibaren T1 tramvay hattında katener direklerindeki tellere tramvayın test edilmesi için belirli aralıklarda 750w dc enerji verileceğini bildirdi. Yetkililer, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR