Bursa UTİB New York'ta iki fuara katıldı
Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), New York'ta düzenlenen Premiere Vision New York fuarına 14 firma ile milli katılım organizasyonu gerçekleştirirken yine New York'da yapılan "Texworld New York City 2021 Hibrit Fuarı"na da 24 firma ile katıldı.
BURSA , 27 Temmuz 2021 Salı, 12:16
Bursa UTİB New York'ta iki fuara katıldı

Premiere Vision New York fuarına bireysel katılım yapan 4 firma ile birlikte iki fuarda Türkiye'den önde gelen 42 firma ürünlerini New York'tan dünya pazarının beğenisine sundu. Kumaş, aksesuar, deri, hazır giyim ve tasarım ürünlerinin sergilendiği Premiere Vision New York'un yılda iki kez düzenlendiğini belirten Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, "Temmuz ayında 41'incisi düzenlenen fuarda; 14'ü UTİB'in milli katılım organizasyonu, 4'ü de bireysel olmak üzere toplam 18 firma ile yer aldık. ABD Türk Tekstil sektörünün çok önem verdiği bir pazar ve her geçen yıl bu ülkeye ihracatımızı artırıyoruz. Dünyanın önemli alıcılarının da yakından takip etmesi ABD fuarlarının bizim için önemini daha da artırdı" dedi.

DİJİTAL FUARDA DA YERİMİZİ ALDIK

New York'ta her yıl olduğu gibi bu yıl da aynı tarihlerde düzenlenen Texworld New York fuarının bu kez dijital ortamda gerçekleştirildiğini belirten UTİB Başkanı Engin, "UTİB olarak biz de firma organizasyonlarını dijital ortama göre organize ettik. Ülkemizden tekstil, hazır giyim ve ev tekstili alanında faaliyet gösteren toplam 24 firmamız bu fuarda ürünlerini sergilediler. 12 firmamız fuarın dijital bölümünde yer alırken, hibrit versiyonuna ise yine 12 Türk firması katıldı. Bu yıl pandemi nedeniyle ilk kez denenen yöntemle 11 ülkeden, 200'e yakın firma fuarda yer aldı. Dünyanın önemli alıcılarının takip ettiği her iki fuardan firmalarımızın ciddi geri dönüşler aldı. Bu fuarın artılarını önümüzdeki dönemlerde göreceğiz" dedi.

Giyimlik kumaş, hazır giyim ve ev Tekstili ürünleri başlığı altında 200'e yakın firmanın yer aldığı fuarı 4 binin üzerinde ziyaretçi takip etti. Starrett Lehigh'da düzenlenen fuarda bu yıl pandemi koşulları nedeniyle firmalar stand açmadılar. Ancak, katılımcıların dijital ortamda veya hibrit olmak üzere iki farklı yöntemle ürünlerinin sergiledikleri fuar ziyaretçilere açık yapıldı.

Fuara dijital ortamda katılan firmalar online olarak ürünlerini sergilerken, alıcılarla yine dijital ortamda ikili görüşmeler yapabildiler. Fuara hibrit ortamda katılan firmaların gönderdikleri numuneler fuar organizatörleri tarafından oluşturulan sergi alanlarında sergilenirken, firmalar yine fuar organizatörünün sağladığı altyapı ile alıcılarla online ortamda görüşmeler yaptılar.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR