Bursa'yı dehşete düşüren marul cinayetinde flaş gelişme
Bursa'da geçen Ocak ayında tarlasına marul çalmaya geldiklerini düşündüğü 2 kişiye pompalı tüfekle ateş ederek, 40 yaşındaki Muharrem Alkış’ı öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan 54 yaşındaki Necdet Duru’nun yargılanmasına başlandı. Hakkında ömür boyu hapis cezası istenen Duru, ifadesinde, "Marul tarlamda 2 kişiyi gördüm. Bana doğru ateş edilince, eğildim. Onların 4 metre soluna doğru ateş ettim. Biraz bekleyip, gittiklerini düşünerek baktığımda yolda birisinin yattığını gördüm" dedi.
BURSA , 17 Nisan 2014 Perşembe, 14:06
Bursa'yı dehşete düşüren marul cinayetinde flaş gelişme

Merkez Osmangazi İlçesi İsmetiye Köyü’nde tarlasına ektiği marulların sürekli çalınması nedeniyle 15 gündür geceleri arazisinde nöbet tutan Necdet Duru, 20 Ocak gecesi 2 kişinin tarlasına girdiğini fark etti. Hırsız olduğunu zannettiği kişilere doğru giden Duru, kendisine ateş açıldığını öne sürerek, pompalı tüfekle karşılık verdi. Necdet Duru oğlunu telefonla arayarak tarlasına giren hırsızı vurduğunu söyledi. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen ambulans tarafından Şevket Yılmaz Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ ne kaldırılan Alkış, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Olaydan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Necdet Duru’ya Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 'kasten adam öldürmek' suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Aynı davada, öldürülen Muharrem Alkış’la birlikte marul tarlasına gelen ve ateş ettiği iddia edilen tutuksuz sanık Sadık Can hakkında da 'yaralamaya teşebbüs'ten 3 ile 10 yıl arasında hapis cezası istendi.

Görülmesine başlanan davanın ilk duruşmasında ifade veren 3 çocuk babası Necdet Duru, tarlasından 2 kere marul çalındığını ve bu yüzden nöbet tutmaya başladığını kaydederek, "Gece saat 21.30 sıralarında tarlanın yanında iki kişiyi gördüm. Işıkla baktığımda daha önce daha önce marulların çalınması nedeniyle tartıştığım kişiler olduğunu gördüm. Sanık Sadık’ın elinde tüfek vardı. Bana doğru ateş etti. Ben eğilip, onların 4 metre soluna doğru ateş ettim. Gittiklerini düşünerek yola doğru baktığımda bir kişinin yatığını gördüm. Başkaları olabileceğini düşünerek telefon ile yakınlarıma, polise ve ambulansa haber verdim" dedi.

Tutuksuz sanık Sadık Can da, olayda öldürülen Muharrem’i iki yıldan beri tanıdığını bildirerek, "Olay gecesi Muharrem’in canının sıkılması nedeniyle Demirtaş tarafına bira gittik. Arabada içerken, Muharrem tuvalet ihtiyacı için durmamı söyledi. Anayoldan tarla yoluna girdim. Anayolun dibinde idim. Muharrem indi. 5 dakika sonra küfürler duyup aramadan indiğimde silah sesi geldi. Muharrem’in vurulduğunu gördüm. O anki psikolojimle olay yerinden kaçtım. Muharrem'de ve bende silah yoktu" diye konuştu.

Duruşmada Muharrem Alkış’ın eşi 43 yaşındaki Nazife Alkış ile çocukları, sanığın cezalandırılmasını istedi. Duruşma, eksik evrakın tamamlanması için ertelendi.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR