Bursa'yı yasa boğan ölüm... Gariban babasıydı
Tüm zamanını ve gelirini hayır işlerine ayıran, “Gariban Babası” olarak tanınan Doktor Tevfik Rüştü Burlu, geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti.
BURSA , 17 Temmuz 2016 Pazar, 16:44
Bursa'yı yasa boğan ölüm... Gariban babasıydı
“Gariban Babası” olarak tanınan Tevfik Rüştü Burlu'nun vefat haberi Bursa'yı yasa boğdu. Bir süredir kalp yetmezliği sorunu yaşayan 88 yaşındaki Burlu, bu sabah vefat etti. Burlu'nun cenazesi yarın Ulucami'de Öğle Namazı'nı müteakiben kılınacak cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlanacak. Burlu'nun cenazesi Pınarbaşı'ndaki aile kabristanına defnedilecek.

RÜŞTÜ BURLU KİMDİR?

Burlu, doktorluk yıllarının en başından itibaren Sosyal Hizmetler konusunda hep hassas oldu. Sağlık ve sosyal şartları çok geride olan Erzurum'un Çat ilçesinde Sağlık ve Sosyal Yardımlaşma Derneğini kurarak ilk hizmetlerine başladı. 1963 yılında tayin olduğu Bursa'da sosyal hizmet etkinliklerine daha yoğun olarak ağırlık verdi.

Çocuk Esirgeme Kurumu'nun Sırameşeler semtindeki yeni binasına taşınmasını ve Saniye Rıza Kız Yetiştirme Yurdu'nun kurulumunda önemli görevler üstlendi, liderlik etti. Görev yapmakta olduğu Bursa Devlet Hastanesi'ne ise Rehabilitasyon Merkezi kurulmasında ve teknik donanımın sosyal yardımlaşma ile hastaneye kazandırılmasında öncülük etti. Zübeyde Hanım Doğumevi'nin tamamlanmasında yardımcı oldu. Rabia DENİZ'in haberi...

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR