Bursa Yıldırım'da Balaban Mesire Alanı'nda sona yaklaşıldı
Bursa Yıldırım Belediyesi, huzur ve güven içinde dinlenip çocukları ile zaman geçirebileceği park ve yeşil alanların sayısını arttırmaya devam ediyor.
BURSA , 27 Temmuz 2021 Salı, 12:18
Bursa Yıldırım'da Balaban Mesire Alanı'nda sona yaklaşıldı

Yıldırım'ın çehresini değiştirecek çalışmalar kapsamında; iki yıl içinde 18 adet park yapan, Bursa Büyükşehir Belediyesi eliyle Vakıfköy Kent Parkı'nı ilçeye kazandıran, Cumalıkız Mesire Alanı'nın ihalesini gerçekleştiren Yıldırım Belediyesi, Balaban Mesire Alanı'nını da açılışa hazır hale getirdi.

Yıldırım'a değer katacak ve 48 bin metrekarelik bir alanda hayata geçirilecek Balaban Mesire Alanı projesinde; piknik alanları, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, kır kahvesi ve kır lokantası yer alacak.

AĞUSTOS'TA AÇILACAK

Çalışmaların sona geldiği Balaban Mesire Alanı'nda inceleme yapan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, "Yıldırım'ın yeşil alanlarını 1,5 milyon metrekare attırma hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Toplam 48 dönümlük bir alan üzerine kurulan Balaban Mesire Alanı piknik alanları, yürüyüş yolları, çocuk oyun parkları ile vatandaşlarımızın huzur içinde vakit geçirebilecekleri bir yer oldu. Buradaki çalışmaların artık sonuna geldik. Balaban Mesire Alanımızın açılışını Ağustos ayı içerisinde gerçekleştireceğiz. Yıldırım'a ve Bursa'ya değer katacak projenin tüm hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR