Bursagaz çalışanları Çağlayan'a fidan dikti
Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Orman Genel Müdürlüğü'nün; 11 Kasım, saat 11.11'de 11 milyon fidan dikme kampanyasında gönüllü olarak yer alan 50 Bursagaz çalışanı, 'Geleceğe Nefes' olacak fidanları Çağlayan Köyü'ne dikti.
BURSA , 12 Kasım 2019 Salı, 14:57
Bursagaz çalışanları Çağlayan'a fidan dikti

Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak hedefiyle Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Orman Genel Müdürlüğü'nün 81 ilde başlattığı fidan dikme seferberliğine SOCAR Türkiye'nin iştiraki Bursagaz'dan destek geldi. 11 Kasım, saat 11.11'de 11 milyon fidan dikme kampanyasına katılan Bursagaz, 500 fidanla 'Geleceğe Nefes' oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Milli Ağaçlandırma Günü' olarak kutlanacağını açıkladığı 11 Kasım günü tam bir seferberliğe dönüştü. Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye aday 'Geleceğe Nefes' kampanyasına katılım çok yoğun olunca 11 Kasım'da 3 saatte 11 milyon fidan dikme hedefi aşıldı.

FİDANLAR ÇAĞLAYAN KÖYÜ'NE DİKİLDİ

Firmanın 50 çalışanı gönüllü olarak kampanyada yer alarak saat 11.11'de 500 fidanı toprakla buluşturdu. Çağlayan Köyü ormanlık alanında gerçekleştirilen fidan dikme törenine firma personelinin yanı sıra yöre halkından da çok sayıda katılım oldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR