Bursalı modifiye araç tutkunlarının hız gösterisine polis baskını
Bursa'da kendileri için ayrılan bir alan olmadığından sanayi sitesinde toplanan modifiye araç tutkunlarının gösterisi, polis ekiplerinin gelmesiyle yarıda kaldı. Polisleri gören sürücüler, araçlarıyla uzaklaşarak ortadan kayboldu.
BURSA , 11 Şubat 2014 Salı, 09:46
Bursalı modifiye araç tutkunlarının hız gösterisine polis baskını

Bursa'da sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla toplanan yaklaşık 300 modifiye araç tutkunu, gösteri yapabilecekleri bir pist istiyor. Güvenli bir sürüş alanı olmadığı için son olarak Nilüfer Küçük Sanayi Sitesi'nde bir araya gelen modifiye araç sahipleri, araçlarını görücüye çıkardı. Her modelden ve markadan aracın yer aldığı pistlerde, sürücüler otomobilleriyle gösteri yaptı. Meraklı vatandaşların oluşturduğu çember içinde şov yapan sürücülerin nefes kesen gösterileri polisin gelmesiyle son buldu.

\"\"

"POLİS GELİYOR, ÇABUK KAÇIN"

Gösteri esnasında araçların önüne çıkan bir genç, sürücüleri, 'polis geliyor' diye ikaz etti. Siren seslerini ve polis ekiplerinin geldiğini duyan sürücüler, hemen araçlarına bindi. Dakikalar önce onlarca insanın olduğu meydan bir anda boşaldı. Vatandaşlar da hemen alandan ayrıldı. Modifiye otomobil sürücüleri, araçlarını süratle uzaklaşarak polis ekiplerine yakalanmaktan kurtuldu.

\"\"

Öte yandan modifiye araç tutkunları, gösteri yapabilecekleri bir pist kurulması için devletten yardım bekliyor. Büyükşehir ve ilçe belediyelerine defalarca başvurduklarını anlatan sürücüler, "Sık sık bir araya gelerek gösteriler yapıyoruz. Pist talep ediyoruz. Bu konuda gerekli mercilere müracaat ettik ama cevap gelmedi. Gösteri için pist yapılmasını istiyoruz" dediler.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR