Bursalılar dikkat! Bu tuzağa sakın düşmeyin
Osmangazi Kaymakamlığı, tüketici danışmanı olarak kendilerini tanıtan ve dosya masrafı için para talep eden dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu.
BURSA , 10 Şubat 2014 Pazartesi, 12:17
Bursalılar dikkat! Bu tuzağa sakın düşmeyin

Kendilerini polis, savcı gibi unvanlarla tanıtarak vatandaşı dolandıran hırsızlar, şimdi de 'tüketici danışmanı' olarak dolandırıcılığa başladı. Osmangazi Kaymakamlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, son zamanlarda bazı vatandaşların kendilerini Osmangazi Kaymakamlığı Tüketici sorunları Hakem Heyeti'nden veya Tüketici Danışmanı olarak tanıtan şahıslar tarafından dolandırılmaya çalışıldığı bildirildi.

Açıklamada, "Kredi kartı aidatları ve dosya masraflarını bankalardan tahsil edebileceklerini bunun için kendilerine dosya göndereceklerini” ifade edilerek bu dosyalar için çeşitli miktarlarda para talep edildiği ve bu meblağın kredi kartı veya kargo yoluyla tahsil edildiği duyumları alınmıştır. Bu hizmetin Kaymakamlığımız tarafından bedelsiz olarak verildiğinden ve vatandaşlarımızı istismar etmek isteyen bu şahısların da Kaymakamlığımız personeliyle hiçbir ilgisi bulunmadığından vatandaşlarımızın iyi niyetinin daha fazla istismar edilmemesi ve uğrayacakları olası mağduriyetleri önlemek için kamuoyunun bilgisine sunulur" denildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR