Bursalılar dikkat: BursaKart'a HES kodu tanımlaması için son gün 31 Ocak...
Türkiye genelinde koronavirüs tedbirleri kapsamında büyükşehirlerde toplu ulaşım araçlarında kullanılan yolcu kartlarına HES kodu tanımlama uygulaması daha önce Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından da duyurulmuştu. Bursa'nın ulaşım kartı BursaKart'ı kullananlar için de uyarı geldi. BursaKart'lar için HES kodu tanımla işleminin yapılması için belirlenen son tarih 31 Ocak 2021.
BURSA , 14 Ocak 2021 Perşembe, 11:50
Bursalılar dikkat: BursaKart'a HES kodu tanımlaması için son gün 31 Ocak...

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında, hastalık riski taşıyan vatandaşların şehir içi seyahatini kısıtlayarak hastalığı yayma riskine önceden önlem almak için daha önce BURULAŞ tarafından yapılan duyuruda, BursaKart'lar ile HES Kodu tanımlama işlemi yapılacağı duyurulmuştu.

BURULAŞ tarafından BursaKart'ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Bursa'nın toplu taşımasında kullanılan Bursakart'lara HES kodu tanımlamasının 31 Ocak 2021 tarihine kadar yapılması gerektiği belirtildi.

PEKİ BURSAKART'A HES KODU TANIMLAMASI NASIL YAPILIR?

Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması veya e-Devlet uygulaması üzerinden HES kodu işlemleri bölümünden 'HES kodu oluştur' denilerek kod alınabiliyor.

Ayrıca bir diğer yöntem olarak da cep telefonlarından SMS ile HES yazıp aralarında boşluk bırakacak şekilde T.C kimlik numarasını, Türkiye Cumhuriyeti Kimliğinde bulunan seri numarasının son 4 hanesini ve kod paylaşım süresini yazıp 2023'e kısa mesaj yollayarak HES kodu alınabiliyor.

Peki, alınan bu HES kodu Bursakart'a nasıl tanımlanacak?

Bursalıların Bursakart'ına HES kodu tanımlaması için https://www.burulas.com.tr/bursakart/hes-kodu adresine girdikten sonra, HES kodu eşleştirme bölümündeki istenen bilgileri doldurması gerekiyor.

Bu bilgilerde T.C. Kimlik No, Ad, Soyad, HES Kodu, Bursakart No, Cep Tel. No ve Mail adresinin yazılmasının ardından onaylanarak ve "Bursakart'ınıza HES kodu tanımlaması gerçekleştirildi" uyarısını görmesiyle birlikte Bursakart'a HES kodunun tanımlama işlemi tamamlanmış olacak.

BURSAKART NO (!) Kart numaramı nasıl tanımlarım?

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR