Bursaspor Başkanı Erkan Körüstan bombayı patlattı
Bursaspor Başkanı Erkan Körüstan, yeşil beyazlı kulübün 16-23 Mayıs tarihleri arasında Atatürk Spor Sarayı'nda yapılacak olağanüstü genel kurulunda aday olmayacağını açıkladı.
BURSASPOR , 27 Nisan 2014 Pazar, 12:54
Bursaspor Başkanı Erkan Körüstan bombayı patlattı

 Aday olup olmaması konusunda  Başkanı Erkan Körüstan, "Biliyorsunuz cezalıyım. Sadece yeni dönemde başkanlığa aday değilim. Bir açıklama yaparsam yeniden ceza alırım" derken kesin kararını da bir kez daha duyurmuş oldu.

Başkan Erkan Körüstan'ın hukukçularına danıştıktan sonra kulübün resmi internet sitesinde konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapabileceği öğrenildi. Başkan Erkan Körüstan'ın ailesi ve yakın çevresinin uyarılarını göz önüne alarak bu kararı aldığı iddia edildi.

MESTAN DA ADAY DEĞİL

Erkan Körüstan'ın başkanlığa aday olmayacağını söylemesinden sonra yeşil beyazlı camiada isimler ortaya atılmaya başlandı. Yaklaşık 1 yıl önce yapılan genel kurulda başkanlık için yarışan 5 adaydan birisi olan Mesut Mestan'ın üçüncü kez başkanlığa aday olmayacağı bildirildi.

USLU VE YAZICI ÖN PLANDA

Geçtiğimiz dönem başkanlık için yarışan ve Erkan Körüstan'a seçimi kaybeden merhum başkan İbrahim Yazıcı'nın ağabeyi Hayri Yazıcı'dan başka İlhan Uslu'nun da kongrede aday olabileceği camiada dillendirilmeye başlandı. Önümüzdeki günlerde Hayri Yazıcı ve İlhan Uslu'nun bu konuda açıklama yapabileceği belirtildi.

9 MAYIS SON GÜN

Bursaspor Kulübü'nde başkanlığa aday olacak kişilerin 9 Mayıs'a kadar Divan Başkanlık Kurulu'na adaylık başvurularını yapmak ve geçici yönetimlerini vermeleri gerekiyor. Adaylar, seçime 2 gün kala tüzük gereği yönetim kurulu isimlerinde değişiklik yapma hakkına sahip oluyor.

Bursaspor'un son yapılan genel kurulunda 2120 üye oy kullanmıştı. Yeni üyelerle birlikte mayıs ayındaki kongreye yaklaşık 3000 üyenin katılabileceği bildirildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR