Bursaspor'da Marcelo Mattos bombası
Ara transferde kadrosunu güçlendirmenin hesapları içindeki Bursaspor'da Daum'un düşündüğü isimlerin başında yeni bir sambacı yer alıyor. Brezilya'nın Botafogo kulübünün ön liberosu Marcelo Mattos için Yeşil Beyazlılar pazarlıklara başladı.
BURSASPOR , 12 Aralık 2013 Perşembe, 09:07
Bursaspor'da Marcelo Mattos bombası

Batalla'nın gidişinden sonra Teknik Direktör Christoph Daum'un orta sahada Belluschi'nin yükünü hafifletmek için yönetime verdiği transfer listesinin ilk sırasında Brezilya'nın Botafogo kulübünden Marcelo Mattos'un isminin yazdığı öğrenildi. Brezilya'dan Fernandao'yu ısrarla istemesinden sonra gözünü yine bir başka sambacıya çeviren Alman teknik adamın Mattos konusunda da ısrarcı olduğu bildirildi. Brezilyalı olmasının yanı sıra İtalya pasaportu da taşıyan Marcelo Mattos orta sahanın ortasında oynuyor.

25 MAÇ, 2 ASİST

Savunma yönü kuvvetli 29 yaşındaki futbolcu bu sezon 25 maçta sahaya çıktı ve 2 asist yaptı. Kulübüyle sözleşmesi 2016 yılında bitecek Mattos'un transfermarkt verilerine göre bonservis bedeli 1 milyon Euro. Ülkesi dışında Japonya ve Avrupa kıtasında sadece Yunanistan'ın Panathinaikos kulübünde forma giyen sambacının transferiyle ilgili sportif koordinatör Barış Güçlü'nün sezon başında kadroya dahil edilen kaleci Sebastien Frey'e aracılık yapan menajerlerle temas halinde olduğu bildirildi.   

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR