Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu'ndan kongre açıklaması!
Bursaspor'un resmi internet sitesinden iki kez yayınlanmasına rağmen Erkan Kamat yönetimi karar defterine kongre tarihini yazmadı. Kongre tarihinin resmileşmemesi üzerine Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu yaptığı yazılı açıklamayla Erkan Kamat'tan kongre tarihini belirlemesini istedi.
BURSASPOR , 21 Nisan 2021 Çarşamba, 14:17
Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu'ndan kongre açıklaması!

Bursaspor'da kongre bilmecesi devam ediyor. Kulüp resmi sitesinden önce 22-30, sonrasında da 1-9 Mayıs olarak açıklanan olağan kongre tarihiyle ilgili resmiyette hiçbir belge bulunmuyor.

Skandal niteliğindeki gelişmelere göre yönetim kurulu karar defterine kongre tarihini yazmadı. Resmi bir karar olmadığından kulüp tüzük gereği kongreden 15 gün önce gazete ilanı da vermedi. Gayriciddi bir durumun yaşandığı Yeşil Beyazlı kulüpte Divan Başkanlık Kurulu'ndan ültimatom niteliğinde açıklama geldi. Kurul yaptığı yazılı açıklamada, Erkan Kamat yönetiminden kongre tarihini ivedilikle resmileştirmesini istedi.

MAALESEF YERİNE GETİRİLMEDİ

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu yaptığı yazılı açıklamada; "Bursaspor yönetim kurulu olarak ilk etapta, 22-30 Mayıs tarihlerinde yapılacağı açıklanan, olağan genel kurul tarihi, yapılan ikinci bir bildiri ile 1-9 Mayıs tarihlerine çekilmişti. Kongrenin gerçekleşebilmesi için, kulüp yönetiminin, kongrenin 1. toplantı tarihinden 15 gün önce, kongre tarihi ve kongre gündeminin gazetede yayınlanması gerekmektedir. Yönetim tarafından böyle bir mecburiyet maalesef yerine getirilmediği gibi, ayrıca bir açıklama da yapılmamıştır. Bu durumda kongre tarihi belirsizliğini korumaktadır." ifadelerine yer verildi.

MALİ TABLO BİZE VERİLMEDİ

Kurul ayrıca pandemi şartlarına da dikkat çekerek, "Bu mecburiyetleri yerine getirmenin pandemi ile bir ilgisi yoktur. Siz bu süreci işletirsiniz. Şayet (şimdi olduğu gibi) bir yasaklama gelir ise, o zaman da halin icabı ne ise, o uygulanır. Tavsiyemiz, 1 gün dahi geçirmeden, usulüne uygun olağan genel kurul kararı alınarak belirsizlik ortadan kaldırılmalı ve aday olacak arkadaşların ve de kulübümüzün önü açılmalıdır. Ayrıca, genel kurul üyelerimizi bilgilendirme adına, uzun süre önce isteyip, henüz alamadığımız, mali tablonun da denetleme kurulumuzca bir an önce Bursaspor kamuoyuna açıklanmalıdır." denildi.

ursaspor Divan Başkanlık Kurulu'nun açıklaması şu şekilde:

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulunun Bursaspor Kamuoyunu Bilgilendirmesidir;

Bursaspor yönetim kurulu olarak ilk etapta, 22-30 Mayıs tarihlerinde yapılacağı açıklanan, olağan genel kurul tarihi, yapılan ikinci bir bildiri ile 1-9 Mayıs tarihlerine çekilmişti.

Kongrenin gerçekleşebilmesi için, kulüp yönetiminin, kongrenin 1. Toplantı tarihinden 15 gün önce, kongre tarihi ve kongre gündeminin gazetede yayınlanması gerekmektedir.

Yönetim tarafından böyle bir mecburiyet maalesef yerine getirilmediği gibi, ayrıca bir açıklamada yapılmamıştır. Bu durumda kongre tarihi belirsizliğini korumaktadır.

Ayrıca Bu mecburiyetleri yerine getirmenin pandemi ile bir ilgisi yoktur. Siz bu süreci işletirsiniz. Şayet (şimdi olduğu gibi) bir yasaklama gelir ise, o zaman da halin icabı ne ise, o uygulanır.

Bizim, Divan Başkanlık Kurulu olarak tavsiyemiz, 1 gün dahi geçirmeden, usulüne uygun olağan genel kurul kararı alınarak belirsizlik ortadan kaldırılmalı ve aday olacak kişilerin ve de kulübümüzün önü açılmalıdır.

Ayrıca, genel kurul üyelerimizi bilgilendirme adına, denetleme kurulumuzdan uzun süre önce isteyip, henüz alamadığımız, mali tablonun da denetleme kurulumuzca biran önce Bursaspor kamuoyuna açıklanmalıdır.

Saygılarımızla,

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR