Bursaspor gece yarısı transfer bombasını patlattı
Bursaspor, her konuda anlaştığı Belçikalı golcü Tom De Sutter'i Bursa'ya getiriyor. Sutter transferini ilk olarak Bursa Hakimiyet okuyucularına 18 Haziran 2015 tarihinde duyurmuştu.
BURSASPOR , 11 Ağustos 2015 Salı, 00:43
Bursaspor gece yarısı transfer bombasını patlattı
Belçika'nın köklü kulüplerinden Club Brugge'ün golcüsü Tom De Sutter, Bursaspor'da...  

Çek golcü Tomas Necid'e alternatif kaliteli bir forvet transferi için Avrupa seferine çıkan yeşil-beyazlı yönetim, Belçika'ya giderek, Club Brugge'ün 30 yaşındaki golcüsü De Sutter ve kulübü ile her konuda anlaştı.

Haziran ayında gerçekleştirilen ilk görüşmede, De Sutter ile prensipte anlaşılmış, ancak Belçika kulübü, bonservis bedeli olarak 3 milyon Euro isteyince, bu transfer girişimi rafa kalkmıştı.

Ancak geçtiğimiz günlerde yeniden pazarlık masasına oturan Bursaspor yönetimi, 1,92 boyundaki tecrübeli santrfor ve Club Brugge ile el sıkıştı.

Yapılan sıkı pazarlıklar sonucunda, yeşil-beyazlı yönetimin, golcü futbolcunun bonservisi için Club Brugge ile 1,6 milyon Euro'ya anlaştığı öğrenildi.

BURSA'YA HAZIR GELİYOR

Yönetim, 2 yıllığına anlaştığı De Sutter, bu akşam Bursa'ya getirecek ve çarşamba günü yapılacak sağlık kontrollerinin ardından medya önünde resmi sözleşmeye imza attıracak.

İLK BURSA HAKİMİYET DUYURMUŞTU

18 Haziran 2015 tarihinde Bursa Hakimiyet Gazetesi'nde Tom De Sutter'in transfer edileceği haberi 'Enes gitti Sutter geliyor' başlığıyla yeralmıştı.

HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR