Bursaspor'u alet etme
Tekrar başkanlığa aday olduğunu açıklayan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 1990 yılında Galatasaray’ın şike yaptığını ima etmek isterken, Bursaspor’u da konunun içine çekmeye çalıştı.
BURSASPOR , 28 Mayıs 2015 Perşembe, 08:41
Bursaspor'u alet etme
25-30 YILDIR YAPILIYOR

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda basın toplantısı düzenledi. Şike soruşturması ile ilgili örnek veren Yıldırım; “3 Temmuz'da hapse girdik. Ne dediler, “Şike yaptılar.” Bizi suçluyorlar da 25-30 yıldır bu ülkede şike yapılıyor. Biz paralel yapının mahkemelerinde yargılandık. İnternette var. Yurdeşen Karahasan (Galatasaray eski futbol şube sorumlusu) Bursa kalecisine para göndermiş. Federasyon 2 hafta ceza vermiş sadece” dedi. 

YAZICI TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Yıldırım, Bursaspor’u da konuya dahil ederken, olayın Yeşil Beyazlı camia ile hiçbir ilgisi yoktu. 20 Ekim 1990’da Bursa’da oynanan Bursaspor-Galatasaray maçı öncesinde Yurdeşen Karahasan’ın kaleci Nitu’ya 10 bin dolar teklif etmesinin ardından, Rumen kaleci o dönemin başkanı merhum İbrahim Yazıcı, asbaşkanı Ayhan Özdemir ve teknik direktörü Nunweiller’e konuyu aktarıyor. Bunun üzerine Başkan Yazıcı bir basın toplantısı düzenleyerek tepkisini ortaya koyuyordu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR