Bursaspor'un yeni transferleri imzayı attı
Bursaspor, yeni transferleri Renato Caja, Taşkın Çalış ve Onurcan Piri ile sözleşme imzaladı.
BURSASPOR , 15 Ocak 2014 Çarşamba, 17:25
Bursaspor'un yeni transferleri imzayı attı

Bursaspor'un yeni transferleri Renato Caja, Taşkın Çalış ve Onurca Piri için Özlüce Tesisleri'nde imza töreni düzenlendi. Yapılan transferlerle ilgili bilgiler veren Bursaspor İcra Kurulu Üyesi Ali Ay, "İlk olarak Fernandao, Oğuzhan ve Ethem ile anlaştık. Şimdi 3 arkadaşımızla daha anlaşmak üzereyiz. Bursasporumuza hayırlı olsun. Arkadaşlarımız Bursaspor'un başarısı için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklar. Bursasporumuz da böylelikle sportif başarıyı yakalamış olacak" dedi.

"CAJA 6 AY İÇERİSİNDE KENDİSİNİ İSPAT EDECEK"

Caja'yı 6 aylık satın alma opsiyonu ile kiraladıklarını belirten Ay, "İnşallah bu 6 ay içinde kendisini ispat edecek. Beraberce tekrar devamını sağlayacağız" diye konuştu.

Basın mensuplarının transferde kiralık formülü ile ilgili bir sorusu üzerine Ay, "Transfer politikası" cevabını verdi. Ayrıca Ay, transferlerin maliyetlerinin divan kurulunda açıklanacağını sözlerine ekledi. Transferleri scout ekibi ve hocanın talimatı ile yaptıklarını vurgulayan Ay, takımın her kuruşunu düşündüklerini söyledi.

Onurcan Piri ve Taşkın Çalış transferlerini de değerlendiren Ay, "Bu arkadaşlar bizim geleceğimiz. Altyapıdaki arkadaşlarla kaynaştıracağız. İnşallah bu arkadaşlar Bursaspor'a uzun süre hizmet edecek. Onurcan ve Taşkın ile 3,5 yıllık sözleşme imzaladık" ifadelerini kullandı.

CAJA: "TAKIMA ELİMDEN GELEN KATKIYI VERMEK İSTİYORUM"

Taraftarlar ve takım ile ilgili ilk izlenimleri hakkında konuşan Caja, "Dün gördüklerim hoşuma gitti. Taraftarlar harikaydı. Brezilya'ya benzer ortam gördüm. Bu benim hoşuma gitti. Takımıma elimden gelen katkıyı vermek istiyorum. İnşallah sezonun genelinde istediğimiz başarıyı yakalayacağız" dedi.

"FERNANDAO İLE BİRLİKTE İYİ BİR UYUM YAKALAYACAĞIZ"

Caja, Fernandao hakkında sorulan bir soruya, "Fernandao, çok güçlü, fizikli ve hava hakimiyeti yüksek bir oyuncu. Onun dışında gol atma becerisi de yüksek. Birlikte iyi bir uyum yakalayacağız ve takıma büyük katkı vereceğiz" cevabını verdi.

"ÇOK TAKIM DEĞİŞTİRMEK HOŞUMA GİTMİYOR"

Basın mensuplarının, çok takım gezdiği yönündeki bir sorusuna ise Caja, şu cevabı verdi:

"Bir takımda çok uzun süre kalmamak benim tercihim değil. Çok takım değiştirmek hoşuma gitmiyor. Ülkemden ilk çıktığımda Arabistan'dan bir takımda anlaştım. Ödemelerde sıkıntı olunca oradan ayrıldım. Diğer kulüplerden de bu ve benzer durumlardan ayrıldım. Gittiğim takımlarda kalmak isterdim. Hocamın oynattığı sistem benim hoşuma gitti. Bu şekilde takıma katkı vereceğimi düşünüyorum."

"BURADA OYNAMA ŞANSI VERİLMİŞ OLMASI GURUR"

Elinden gelenin en iyisini yapmak istediğini söyleyen Caja, "Burada oynama şansının verilmiş olması gurur. Daha önceki takımlarda yaptığım gibi elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Burada güzel işler yapmak ve şampiyonluk görmek isterim" şeklinde konuştu.

Bursaspor gibi büyük bir takıma geldiği için mutlu olduğunu belirten Taşkın Çalış, yeşil-beyazlı takımda oynamanın kendisi açısından gurur verici olduğunu söyledi.

Büyük hedefleri olan bir kişi olduğunun altını çizen genç kaleci Onurcan Piri ise, mutlu olduğunu belirtti.

Açıklamaların ardından Onurcan Piri ile Taşkın Çalış 3.5 yıllık, Caja ise 6 aylık bir sözleşmeye imzaya attı. Taşkın'ın 21, Onurcan'ın 94 ve Caja'nın 15 numaralı formayı giyeceği belirtildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR