Bursasporlu yıldızın 'darbe' korkusu!
Şilili futbolcu Cristobal Jorquera 15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişiminde yaşadıklarını ülkesindeki bir radyo kanalına anlatırken, çok korktuğunu söyledi.
BURSASPOR , 18 Temmuz 2016 Pazartesi, 07:57
Bursasporlu yıldızın 'darbe' korkusu!
Tecrübeli oyuncu, darbe girişiminin gerçekleştiği gece yaşadıklarını ülkesindeki bir basın kuruluşuna anlattı.

“SEFERLER İPTAL OLMUŞTU”

Darbe girişimi sürecinde Bursa’da olan ve yaşadıklarını anlatan Jorquera, “Normal bir durum değildi. Çok korktum. Komşum ile birlikte apartmandan indik ve para çekmeye gittik. Bankaların önünde muazzam bir kuyruk vardı. Birçok insan sokaklara inmişti. Aklıma ilk gelen şey kaçmak oldu. Ancak bunu başarmam mümkün değildi. Havalimanlarında da protestolar devam ediyordu ve tüm uçuş seferleri iptal olmuştu” ifadesini kullandı. 

“TAM BİR KAOS HAKİMDİ”

Bursa’da askerleri ve polisleri gördüğünü söyleyen Jorquera, “Sokaklarda polisleri ve askerleri gördüm. Buna rağmen olaylar Ankara ve İstanbul’daki gibi şiddetli değildi. Bir gün sonra durum daha temiz bir hal aldı” açıklamasını yaptı. Son olarak tam bir kaos ortamını yaşadığını ifade eden Şilili futbolcu, “Hemen ekmek ve su gibi kritik malzemeleri aldık ve kendimizi eve kapattık. Yaşananlardan dolayı çok endişeliyim” diyerek yaşadığı sıkıntılı süreci anlattı. 
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR