Büyük savaşçıya Bursa Milletvekili Özen'den sürpriz
Bursa'da yaşayan 20 yaşındaki serebral palsi hastası Sevcan'ın umut dolu hikayesi herkese örnek olurken, Sevcan'a AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen'den sürpriz bir hediye geldi.Vekil Özen yürümek isteyen Sevcan'a tekerlekli yürüteç hediye etti.
BURSA , 29 Mayıs 2020 Cuma, 12:45
Büyük savaşçıya Bursa Milletvekili Özen'den sürpriz

HABER | Merve ÖZDEMİR

Henüz daha bebekken kendisine serebral palsi tanısı konulan ve şimdi 20 yaşında olan Sevcan Geçgel, bu zamana kadar 4 kez ameliyat geçirdiğini ve bu yaşadıklarını anlatırken kendisine en büyük destekçisinin de de başta annesi olduğunu söyledi.

Sevcan, "Küçüklüğümden beri hastanelerde büyüdüm. Bu hastalıkta en büyük destekçim annem oldu sonra da sevdiklerim ve tabiki hayatla barışık bir insan olmamında etkisi büyük.. Bu hastalığın bana verilmiş güzel bir sınav olduğunu hissediyorum." diye anlattı.

"İstersek başarabiliriz"

Etafındaki bazı insanların onun okula gidemeyeceğini düşündüğünü ama azmi ile bunun öyle olmadığını gösteren Sevcan, "Kimse yapamazsın okuyamazsın anca ortaokulu bitirirsin! dedi. Ama öyle olmadı hala da üniversiteyi okuyamayacağımı düşünen insanlar var.Ama ben öyle düşünmüyorum. Bizler için hayat biraz daha zor olabilir ama istersek başarabiliriz" dedi.

"Bana inanıp beni destekleyen bir insan"

Çok iyi bir yüzücü olan ve birçok alanda başarılar gösteren Sevcan herkese örnek olurken, bu günlerde ayrıca mutlu.

Mutluluğunun sebebi ise hayatına giren en özel insanlardan biri olduğunu söyleyen AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen'in kendisine çok istediği yürüteci hediye etmesi.

Yürümeyi çok seven ve yürümek isteyen Sevcan'ın hayallerine dokunan Vekil Özen'e çok teşekkür eden Sevcan, "Refik amca gibi güzel bir insanı tanıdığım için çok mutluyum. Onunla sohbet etmek çok güzel ve kendisi de ülkesi için çalışan bir milletvekilimiz.Ben yürümeyi çok istiyorum daha önce de kendisiyle konustuğumuzda bundan bahsetmiştim. Kendisi de bana yürüteç hediye etti. Bende çok mutlu oldum.Bana inanıp beni destekleyen insanlardan birisi ve bende kendisini çok seviyorum" dedi.

Sevcan'a bir sürpriz daha yapan AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen onu görüntülü arayarak sohbet etti.O anlarda ise Sevcan'ın mutluluğu gözlerinden okundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR