Büyükelçileri taşıyan helikopter düştü! Türk büyükelçiden haber yok
Pakistan’da büyükelçileri ve yabancı diplomatları taşıyan Mİ-17 helikopteri düştü. Kazada Hollanda Büyükelçisi Marcel de Vink yaralı olarak kurtulurken, 2 büyükelçi hayatını kaybetti. Türkiye Büyükelçisinin helikopterde olup olmadığı henüz bilinmiyor.
DÜNYA , 08 Mayıs 2015 Cuma, 14:00
Büyükelçileri taşıyan helikopter düştü! Türk büyükelçiden haber yok
Pakistan’ın Gılgit bölgesinde büyükelçileri ve yabancı diplomatları taşıyan Mİ-17 helikopteri düştü. Kaza sonrası alınan bilgilere göre Filipinler ve Norveç büyükelçileri ile Malezya ve Endonezya büyükelçilerinin eşleri ve 2 Pakistanlı pilot hayatını kaybetti.

11 yabancı olmak üzere 17 kişiyi taşıyan helikopterde Hollanda Büyükelçisi Marcel de Vink ve Polonya Büyükelçisi yaralı olarak kurtuldu. Öte yandan, düşen helikopterde Türkiye İslamabad Büyükelçisi Babür Girgin'in olup olmadığı ise henüz bilinmiyor. Diplomatları taşıyan 3 helikopterin Gılgit Baltistan bölgesine yardım götürdüğü bildirildi. 

Yaralıların Başkenti İslamabad’ın 300 kilometre kuzeyindeki Gelgit mevkiindeki askeri hastaneye götürüldüğü belirtiliyor. Dışişleri Bakanlığı Pakistanlı yetkililerle görüşülemediğini bu nedenle Büyükelçi’nin durumu hakkında net bilgiye ulaşılamadığını belirtiyor. 

Al Jazeera’ya konuşan bazı görgü tanıkları helikopterde teknik bir arıza olabileceğini belirtirken, pilotun acil iniş yapmaya çalıştığını ancak başarılı olamadığını belirtiyor. Helikopterin bir okul binası üzerine düştüğü belirtiliyor.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR