Büyükşehir'le kırsalda refah seviyesi yükseliyor
Merkeze yeni bağlanan 10 ilçede ulaşımdan çevreye, kırsal kalkınmadan spora kadar her alanda yatırımlara hız veren Büyükşehir Belediyesi, Keles'in Uzunöz Mahallesi'ne de modern bir hizmet binası yaptı.
BURSA , 26 Mart 2017 Pazar, 13:00
Büyükşehir'le kırsalda refah seviyesi yükseliyor

Uzunöz Mahallesi'nde metruk haldeki hizmet binasının yenilenmesi yönündeki talepler üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, Keles Belediyesi iş birliğiyle bölgeye yeni bir hizmet binası kazandırdı. Bölgede önemli bir eksikliği giren hizmet binası, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke ve mahalle sakinlerinin katıldığı törenle hizmete açıldı.

Tarlaya giden yolların düzenlenmesinden sulama göletlerine, ürün toplama merkezlerinden tarihi kültürel mirasın ayağa kaldırılmasına kadar kırsalda da her alanda çalıştıklarını dile getiren Başkan Altepe, artık Büyükşehir'in gücünün her yerde hissedildiğini belirtti. Dağ bölgesinin göç vermemesi, üretimin artması ve bölge insanının yüzünün gülmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak sürekli bu bölgelerde olduklarını ifade eden Başkan Altepe, "Sadece Keles Bölgesi'ne yaptığımız yatırım 90 milyonu aştı. Bu Keles Belediyesi imkanları ile 90 yıllık yatırım demek. İşte Bütünşehir yasası bunun için var. Bugün hizmete açtığımız binanın projesini Keles Belediyesi çizdi ve biz de hemen programa alıp inşaatı tamamladık. Hayırlı olsun" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR