Büyükşehirli periler milli takımda
Türkiye Kadınlar Basketbol İkinci Ligi'nde mücadele eden Bursa Büyükşehir Belediyespor, milli takıma da alt yapıdan sporcular kazandırıyor.
SPOR , 10 Temmuz 2012 Salı, 17:37
Büyükşehirli periler milli takımda

Büyükşehir Belediyesporlu basketçiler İlemnur Duman, Gülgün Bulut, Aycan Aktaş ve Merve Kılıç U-17 Milli Takımına seçildi. Bayan Voleybol Takımı ile artık birinci ligde mücadele edecek olan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, futbol dışındaki tüm branşlarda daha da iddialı hale gelmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. A takım iç transferde kaptan Bircan Aydemir ve Ceren Nebioğlu ile dış transferde ise Whıtney Jones, Dilek Soykan Biçer ve Gamze Türkoğlu ile anlaşan bayan basketbol takımı yeni sezon hazırlıklarını her gün çift antrenmanla sürdürüyor.

1. Lig hedefiyle çalışmalarına devam eden takım aynı zamanda milli takıma alt yapıdan yeni oyucular kazandırıyor. Büyükşehir Belediyesporlu basketçiler İlemnur Duman, Gülgün Bulut, Aycan Aktaş ve Merve Kılıç U-17 Milli Takımına seçilirken, Büyükşehir Belediyespor baş antrenörü Mehmet Erdinç, üç oyuncularının da U-15 Milli Takımı geniş kadrosunda olduğunu kaydetti. Erdinç, 2012 - 2013 sezonunda hedeflerinin yıldız ve genç kategorilerinde Türkiye Şampiyonası’nda ilk 5 içerisinde yer almak olmak olduğunu söyledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR