Camide içki içtiği iddia edilen eylemci konuştu
Gezi olayları sırasında Valide Sultan Camii'ne birayla girildiği ve burada içki içildiğine dair tartışmalar sürüyor. Radikal Gazetesi sosyal medya da elinde bir içecek ile görüntülenen o kişiye ulaştı. Emre Öztürk kendisiyle ilgili yayınlardan sonra büyük bir baskı gördüğünü söylerken elindeki kutunun kola kutusu olduğunu iddia etti.
GÜNDEM , 21 Haziran 2013 Cuma, 10:50
Camide içki içtiği iddia edilen eylemci konuştu

Gezi Parkı eylemleri sırasında 2 Haziran gecesi Dolmabahçe civarındaki polisin müdahalesiyle çok sayıda kişi Bezm-i Âlem Valide Sultan Camii’ne sığınmıştı. Ancak ertesi gün sosyal medyada ve bazı gazeteler ile internet sitelerinde ‘Sığındıkları camide içki içtiler’ şeklinde haberler yayımlanmaya başladı. Ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet yetkilileri camide içki içildiğini dile getirdi. Bu iddiaya dayanak olarak camide bulunan ve fotoğraflanan bir bira kutusu ve Emre Öztürk’ün yer aldığı fotoğraf karesi gösteriliyordu.

Fotoğrafta Öztürk’ün elinde tuttuğu kutu içecek yuvarlak içine alınmıştı. Bu fotoğraf bazı gazetelerde ve birçok internet sitesinde yayımlandı. Sosyal medyada da kısa sürede yayıldı. Radikal dün Emre Öztürk’e ulaştı. Öztürk, elindekinin 330 ml’lik kutu kola olduğunu ifade etti.

BAKAN BAĞIŞ'TAN CAMİ AÇIKLAMASI

 AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, içki içildiği iddiasından sonra camiye yaptığı ziyaretle ilgili dün konuştu. Bağış, “Müfettişler müezzinle görüşüyordu. Müezzin, evvelki açıklamalarına ters şekilde içki içilmediğini söyledi. ‘Tezat var, araştıralım’ dediğimde, bira şişelerinin fotoğrafları, görüntüleri getirildi. Müezzinimizin, yüzlerce kişinin gelip, tehdidiyle, şantajıyla söylemlerine bunu yansıttığına dair bir intiba doğdu.”

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR