'Çanakkale ruhu dimdik ayaktadır'
TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi ve AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 102. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
BURSA , 17 Mart 2017 Cuma, 20:02
'Çanakkale ruhu dimdik ayaktadır'

Şahin, Çanakkale Zaferinin 102. yıldönümünü, Türk milletinin büyük bir gurur ve heyecanla kutladığını söyledi. Çanakkale Zaferinin, Türk Milletinin yazdığı en büyük kahramanlık destanlarından biri olduğuna vurgu yapan Milletvekili Hüseyin Şahin, "Tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, insanlarımızın şehadeti ve gaziliği pahasına kazanılan bu zafer, İstiklal Harbimize ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olmuştur" dedi.

Çanakkale'de sergilenen birlik, kardeşlik ve dayanışmanın, Türk milletine zaferi getirdiği gibi, ardından verilen Kurtuluş Savaşı için gerekli olan cesareti ve mücadele ruhunu kazandırdığına vurgu yapan Milletvekili Hüseyin Şahin, "Kazanılan mücadele ruhu bize zafer getirdi. Hepsinden önemlisi Çanakkale Zaferi; vatanı, dini, hürriyeti ve istikbali söz konusu olduğunda Türk Milleti'nin neleri göze alabileceğini, neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Bu yönüyle Çanakkale, dün olduğu gibi bugün de, milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine plan kuranlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken bir derstir" dedi.

Milletvekili Hüseyin Şahin, 15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında yaşananların, bir asır önce Çanakkale'yi yedi düvele mezar eden mücadeleci ruhun ne kadar taze, ne kadar diri olduğunu tüm dünyaya bir kez daha gösterdiğine de vurgu yaptı. Milletvekili Şahin şunları da söyledi:

"Tıpkı 102 yıl önce Çanakkale'de olduğu gibi, 15 Temmuz gecesi de en modern silahlar, milletimizin azim, inanç ve kararlılığı karşısında çaresiz kalmıştır. Milletimiz önümüzdeki süreçte de birlik ve dayanışma içinde, aynı kararlılıkla, ülkemize, bağımsızlığına ve geleceğine sahip çıkacaktır".

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR