Cani babaya mahkeme acımadı
Mahkeme, 5 yaşındaki üvey kızını öldüren babayı 30 yıl hapse mahkum etti.
GÜNDEM , 29 Mart 2013 Cuma, 21:55
Cani babaya mahkeme acımadı

Adana'da 19 yıl önce 5 yaşındaki üvey kızını öldürüp tespih makinesinde parçalara ayırıp çöpe attığı ileri sürülen baba 30 yıl hapse mahkum edildi.

Kadirli'deki çiftliğini kumarda kaybeden E.Y., iddiaya göre, 1994'de erkeklere satmaya kalkıştığı kızı N.Y.'ye (12) birkaç kez tecavüz etti. Kızları N.Y., 6 yaşındaki M.Y. ve 5 yaşındaki S.Y. ile birlikte Adana'ya yerleşen Y., 5 yaşında Emine isminde kızı olan Raziye T. ile nikahsız yaşamaya başladı.

KÜÇÜK KIZI TESPİH MAKİNESİNDE PARÇALARA AYIRDI

Y., ilk eşi Habibe'ye uyguladığı şiddeti ikinci eşi Raziye T'ye de uygulamaya başladı. Yediği dayaklara dayanamayan Raziye T., evi terk edip kaçtı. Tespihçi Y., annesi gidince devamlı ağlayan Emine'yi yere çarpıp, döverek öldürdü. Ardından cesedini kimsenin bulmaması için tespih makinesiyle küçük parçalara ayırıp kızları N.Y ile S.C.'ye çöpe attırıp kayıplara karıştı. Sokakta kalan 3 kız çocuğuna devlet sahip çıktı. Çocuk Yuvası'nda kalan 3 kız kardeşten, N.Y. babasının kendisine tecavüz ettiğini, üvey kardeşleri Emine'yi de öldürdüğünü iddia etti.

Bu iddialar üzerine, 2004'de Y. hakkında Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. 2010'da yakalanıp tutuklanan Y., hakkındaki iddiaların iftira olduğunu söyledi. Mahkeme heyeti, Y.'yi 2011'de kızına 'tecavüz' suçundan 22 yıl hapse mahkum ederken, üvey kızını öldürmekten ise 'cesedin bulunamaması' nedeniyle beraatına karar verdi.

KÜÇÜK KIZIN CESEDİ HALA KAYIP

Yargıtay, 'tecavüz' suçundan verilen cezayı onarken, üvey kızını öldürmekten verilen beraat kararını ise bozup, cezalandırılmasını istedi. Yerel mahkemede yeniden yargılanan Y., eski savunmalarını tekrarlayıp suçlamaları kabul etmedi. Y., "Kızımın ırzına geçtiğim yalan. Öldürdüğüm söylenen çocuk da o tarihte annesi ile birlikte gitti. Annesi evlatlık vereceğini söylüyordu. Karımla sorunlu ayrılmıştım. Bana iftira atılıyor" dedi.

Mahkeme heyeti, üvey kızını öldürdüğü iddiasıyla beraat eden sanık E.Y.'yi bu kez 30 yıl hapse mahkum etti. Öldürüldüğü iddia edilen Emine'nin cesedi hala bulunamadı. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR