Çavuşoğlu'ndan Kaşıkçı açıklaması
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili konuştu, "Bazı açıklamaları tatmin edici bulmuyoruz. Bu şahsın ülkelerine geri götürmelerine direndiği için öldürüldüğü söyleniyor ama bu cinayet önceden planlanmıştır. Cesedin öldürüldükten parçalandığını söyleniliyor. Bu anlık bir şey değil o cesedin parçalanması için kişiler ve cihazlar getirilmiştir" dedi.
GÜNDEM , 15 Kasım 2018 Perşembe, 14:51
Çavuşoğlu'ndan Kaşıkçı açıklaması

Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

Suudi Başsavcı'nın açıklamasından önce Suudi Dışişleri Bakanı beni aradı, yaklaşık yarım saat sonra başsavcının yapacağı açıklamayı bana bildirdi. Şu anda 11 kişinin tutuklu olduğunu biliyoruz. 5'i hakkında idam istemi var.

Bazı açıklamaları tatmin edici bulmadım. Bu şahsın ülkelerine geri götürmelerine direndiği için öldürüldüğü söyleniyor ama bu cinayet önceden planlanmıştır. Cesedin öldürüldükten parçalandığını söyleniliyor. Bu anlık bir şey değil o cesedin parçalanması için kişiler ve cihazlar getirilmiştir.

Kaşıkcı'nın cesedi nerede? Bu konuda ortada cevap yok. Azmettiricilerin de ortaya çıkması gerekiyor, bunun bu şekilde kapatılmaması gerekiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR