‘Çekincelerimiz giderildi’
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İlhan Parseker, ekonomideki gelişmeleri değerlendirdi. Parseker, özellikle Yeni Ticaret Kanunu’nda çekince koydukları maddelerin değiştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
BURSA , 27 Haziran 2012 Çarşamba, 10:24
‘Çekincelerimiz giderildi’

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın(BTSO) Haziran ayı olağan meclis toplantısı, oda hizmet binasında gerçekleştirildi. Meclis toplantısında gündem maddelerine geçmeden önce Meclis Başkanı İlhan Parseker, Türkiye’de yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Türk Ticaret Kanunu(TTK) hakkında önemli açıklamalarda bulunan İlhan Parseker, konuyu hem Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği hem de ticaret ve sanayi odaları olarak yakından takip ettiklerini dile getirdi.

‘SAĞDUYU GALİP GELDİ’

Parseker, “Sağduyu galip geldi ve iş dünyasının istediği değişikliklerin çok önemli bölümü hayata geçecek. Yasalar işleri kolaylaştırsın diye çıkıyor” dedi. Sadece bağımsız denetim kapsamının daraltılmasıyla iş dünyasının üzerine yılda gelecek 4 buçuk milyar liralık yükün ortadan kalktığını vurgulayan Parseker, değiştirilecek diğer maddelerle birlikte yıllık toplam 7 milyar liralık yükün iş dünyasının üzerinden kalktığını ifade etti.


Bekir Uğur GÜR


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR