Çelik'ten Biden'ın açıklamalarına tepki
ABD başkan adayı Joe Biden'ın "Erdoğan'a karşı muhalifleri destekleyelim" sözleri tepki çekti. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de canlı yayında yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin demokratik iradesine karşı bir saldırıdır" değerlendirmesinde bulundu. İletişim Başkanı Altun da Biden'ın ifadelerinin, Türkiye üzerinde oynanan oyunların ve müdahaleci yaklaşımların adeta bir yansıması olduğunu belirtti.
GÜNDEM , 16 Ağustos 2020 Pazar, 00:07
Çelik'ten Biden'ın açıklamalarına tepki

Amerika Birleşik Devletleri başkan adaylarından Joe Biden'in geçtiğimiz yılın Aralık ayında New York Times gazetesine verdiği röportajda kullandığı bir ifade, sosyal medyada gündem oldu. "Başkan seçilirsem Erdoğan'ı darbeyle değil seçimle devireceğim, muhalefete destek vereceğim" ifadelerini kullanan Biden'a, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, tepki gösterdi

NTV canlı yayınına katılan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Biden'in sözlerine değerlendirdi. Çelik "Türk siyasetini zan altında bırakan saygısız bir yaklaşım. Siyasi hayatımız dış müdahaleye kapalıdır. Türkiye'nin demokratik iradesine karşı bir saldırıdır" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR