Cezaevindeyken arkadaşına TIR'ından bahsetti hayatı karardı
İzmir’in Aliağa ilçesinde 3 yıl önce trafik kazasında bir kişinin ölümüne sebebiyet vermekten hapis cezasına çarptırılan kamyoncu Mustafa Ceylan’ın, tutuklu olduğu sıralar Foça Açık Cezaevi’nde ağzından çıkan bir söz, başına büyük iş açtı.
GÜNDEM , 11 Ocak 2014 Cumartesi, 15:30
Cezaevindeyken arkadaşına TIR'ından bahsetti hayatı karardı

Mustafa Ceylan, 2012 Ekim ayında mahkumlardan T.T.’ye, TIR’ının aylardır Aliağa Sanayi Sitesi’nde park halinde olduğunu ve borçlarını ödeyemediğini anlattı. İddiaya göre T.T. de bunu dışarıdaki ağabeyi A.T.’ye aktardı. Daha sonra A.T. ve yakınlarının park halindeki kilitli TIR’ı alıp çalıştırmaya başladığı, buna karşı çıkan Mustafa Ceylan ve eşi Kebire Ceylan’ı da ölümle tehdit ettiği öne sürüldü. TIR’ın 16 aydır kayıp olduğunu belirten Ceylan, ilçe ilçe gezerek TIR’ını arıyor.
 
Bir süre önce cezaevinden çıkan ve şu an TIR’ını arayan araç sahibi Mustafa Ceylan, aylardır geziniyor. TIR’ının Torbalı’da görüldüğüne dair bilgi alan şahıs, 2 gündür ilçede TIR’ını arıyor. İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek yardım isteyen Ceylan, çaresiz şekilde yetkililerden gelecek haberi bekliyor. 100 bin lira değerinde olan TIR’ın bulunması için Ceylan, çaresiz olduğunu aktardı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR