CHP Bursa İl Başkanı Karaca'dan 'Yunuseli' açıklaması
Yunuseli Havaalanı'nı kapatıp arazisini imara açma yolunda iktidar partisi çevrelerinde yapılan hazırlıklara tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, "AK Partili Büyükşehir Belediyesi ve onun kent dışında gelen rant çevreleri, Bursa'dan, Yunuseli Havaalanı arazisinden elinizi çekin! Yunuseli Havalanı Bursa halkının malıdır. Burası Bursa halkının bağışlarıyla alınmış bir arazidir. Burayı yeşil alan yapın, deprem sonrası toplanma alanı yapın. Burası Bursa'nın akciğeri olsun, beton olmasın!" diye konuştu.
BURSA , 10 Temmuz 2020 Cuma, 14:39
CHP Bursa İl Başkanı Karaca'dan 'Yunuseli' açıklaması

HABER | Merve ÖZDEMİR

Uzun zamandır Bursa CHP İl Başkanlığı'nın gündeminde olan "Yunuseli Havaalanı" kapatılmasın konusu üzerine Yunuseli'de Havaalanı önünde CHP İl Başkanı İsmet Karaca tarafından basın açıklaması gerçekleşti.

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca Yunuseli Havaalanı'nın kapatılarak arazisinin betona teslim olmasını istemediklerini söylerken "ranta betona hayır" diyerek tepki gösterdi. Karaca, "Bursa'nın göbeğindeki 1400 dönümlük bu araziye göz diktiler.Birkaç hafta önce Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş ne dedi, Bursa'ya 7 tane müjde verdi. 7 müjdenin birisi hariç hiçbiriyle ilgilenmediklerine eminim. Burada rant var beton var. Eğer rant varsa beton varsa altından AKP çıkar. AKP'nin iştahının kabardığı tek proje rant ve betondur. Bende Sayın Alinur Aktaş'a tek maddelik müjdelik veriyorum, yarım bıraktığı her projenin peşindeyim" dedi.

"BETON DEĞİL YEŞİL ALAN YAPIN"

Yunuseli bölgesinin betona değil de yeşil alana çevrilmesi gerektiğini söyleyen Karaca, Büyükşehir Belediyesi'ne seslenerek buranın Bursalılara ait olduğunu ve bu bölgede betonlaşmaya izin vermeyeceklerini ifade etti. Karaca sözlerine devam ederken, "Burası Bursalılarındır. Yunuseli'ye donuma elini buradan çek. Burası burada yaşayan vatandaşların birçoğunun dedelerinin bağışı ile alındı. Burası Bursa halkının bağışları ile alınmış bir arazidir. Burayı betonlaştırmayın, yeşil alan yapın, deprem sonrası için toplanma alanı yapın. Madem doğa dostusunuz burası Bursa'nın akciğeri olsun" diyerek açıklamada bulundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR