CHP Bursa İl Başkanlığı'ndan Atatürk Spor Salonu tepkisi
CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Millet Bahçesi'ni genişletmek adına Atatürk Spor Salonu'nun yıkılmak istenmesine karşı tepki göstererek spor salonunun önünde basın açıklamasında bulundu.
BURSA , 30 Haziran 2020 Salı, 17:20
CHP Bursa İl Başkanlığı'ndan Atatürk Spor Salonu tepkisi

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, 400 dönümlük Kültürpark'a 20 metre mesafede ve hiç ihtiyaç olmadığı halde Atatürk Stadyumu'nun arazisine yapılan 40 dönümlük Millet Bahçesi'nin genişletilmesi bahane edilerek Atatürk Spor Salonu ve Yüzme Havuzu'nun da yıkılmak istenmesine tepki gösterdi. Atatürk Spor Salonu'nun revize edilerek daha uzun yıllar sadece spor değil kongre ve kültürel etkinliklerde de kullanılarak Bursalılara hizmet verebileceğini kaydeden Karaca, "Cumhuriyet Aksı" olarak tanımlanan o bölgede bulunan ve Atatürk'ün adını taşıyan tüm eserlerin AK Parti iktidarınca hedef alınarak yıkılmak istendiğine vurgu yaptı.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, İl yöneticileri, belediye meclisi üyeleri, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları, partililer ile Bursalıların da katıldığı, fiziki mesafeye de dikkat edilerek, yıkılmak istenen Atatürk Spor Salonu önünde maskelerle yapılan basın açıklamasında AK Parti'nin yerelde Bursa'yı, merkezi hükümette de Türkiye'yi iyi yönetemediğini belirten Karaca, şunları söyledi:"O kadar ilginç günlerden geçiyoruz ki, bizi her gün sahaya dökecek işlere imza atıyorlar. Kentin nasıl yönetildiğini anlamakta güçlük çekiyorum. Atatürk Spor Salonu'nun tabelasını bile sökmüşler. Adı Atatürk'se hiç bakmayın yıkın.. Burada sayısız anılarımız var. 50 yıldır o kadar önemli olaylara tanık oldu ki burada...

Oyak Renault'un, TOFAŞ'ın maçlarını hatırlayın... Atatürk Stadyumu yıkılırken bu aksın mesajı verilmişti. Atatürk Stadyumu yıkılırken kapalı tribünün kalacağını, müze yapacaklarını söylediler. Oysa bu kenti sizden önce yönetenler, Kültürpark'ı Bursalılara hediye etmişler. Siz stadyumu yıkıp millet bahçesi yapıyorsunuz. Sayın Cumhurbaşkanı Millet Bahçesini Zoom'dan açıyor, küçük görüyor... Bir gazeteci Cumhuriyet aksı demiş buraya... Merinos'tan başlıyor İpekiş, Atatürk Lisesi, Atatürk Kapalı Spor Salonu, Atatürk Stadyumu. Atatürk'ün adı nerede varsa yıkıyorlar." dedi.

"Burası Bursa'nın içine sinmedi"

Atatürk Stadyumu'nun olduğu yerde biraz da derine inerek korunabilecekken yıkıldığını, AK Parti'nin buradaki ilk büyük hatasının bu olduğunu belirten Karaca, Dikkaldırım'da dere yatağına Bursa'nın 600 milyonu gömülerek yeni stat yapıldığını da kaydederek, "Oysa Atatürk Stadı'na 41 mahalleden Bursasporlular yürüyerek gelirdi. Burası Bursa'nın içine sinmedi" dedi.

"BELEDİYE BAŞKANI 7 MÜJDE VERDİ, HEPSİNİN İÇİ BOŞ"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın Bursalılara 7 müjde verdiğini hatırlatan Karaca, Bursa'nın proje çöplüğüne döndüğünü belirtirken "BUDO, Merinos Kongre Merkezi doğru projeler ama diğer projeler yanlış. 7 projenin hepsi boş... Burayı yıkarlar, enkaz uzun süre kalır sonra Atatürk Lisesi'ni de yıkarlar. Onların işine yarayan tek proje Yunuseli (Eski Bursa Havaalanı). Orada rant var çünkü. Orada para var. AK Parti'nin ilgisini çeken tek proje betondur, ranttır. Yunuseli'de binlerce metrekarelik yeşil alanı betona boğacaklar. Aldığımız bilgilere göre orada özel hastane, eczane yerleri ayrılmış durumda. Eğer yeşile saygılıysanız oradaki yeşil alanı koruyun. Bursa'da depremden sonra toplanma alanı yok. Her tarafı beton yaptılar. Fay hattının üzerindeyiz. Bursa'da bir depremden sonra nerede toplanacağız?" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR