Haber Giriş Tarihi: 15.05.2020 12:30

CHP İl Başkanı Karaca'dan BUDO açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, "Algı yönetimi de bir yere kadar! Bugünlerde de gazetecilerin kulağına 'BUDO zarar ediyor' bilgileri fısıldanıyor. Edindiğimiz izlenim, BUDO'nun satışının gündeme getirileceği yolunda. Bu iş o kadar kolay değil, eğer gündeme gelirse, bilinsin ki BUDO'yu sattırmayız" dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin kar amaçlı bir holding olmadığının altını çizen Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, "Bugünlerde de gazetecilere BUDO'nun zarar kalemlerini satır satır dökmelerinden konunun nereye varacağı belli, görünen köy kılavuz istemiyor. BUDO'nun satışının gündeme getirileceği anlaşılıyor. Belediye kar amaçlı bir holding değildir. Zarar eden her birim satılacak olsa belediye yönetiminin elinde kurum kalmaz."

"BUDO'YU GEMİLERİNİ SATA SATA MI YÖNETECEKLER?"

Karaca, "Gemileri birer birer satıp, BUDO'yu hareket edemez hale getirecekler. Sonra da olmuyor, iş yürümüyor deyip satış hamlesini yapacaklar. Son günlerde, 4 milyon dolar bedelle bir geminin daha satışa çıkarıldığı basına yansıdı. Bu zihniyetin geçmişten buyana yaptıklarına bakarak biliyoruz ki, elde avuçta ne varsa satarlar ama kasada tek kuruş kalmaz" şeklinde konuştu.

"KAMBURA DÖNÜŞÜRSE, YÜK BURSA HALKININ SIRTINA BİNECEK"

BUDO'nun 1 gemisinin daha önce satıldığını hatırlatan Karaca şunları söyledi:

"Satılan gemi aylık 150 bin lira zarar ettiriyormuş, satmışlar. Bursa Büyükşehir Belediyesi, 150 bin liraya muhtaç hale mi getirildi? Şimdi 'Uludağ' isimli BUDO gemisi satılınca, muhtemelen bir 150 bin lira zarardan daha kurtulacaklar ama sefer sayısı da doğal olarak azalacak. Gemileri sata sata, seferleri azalta azalta mı yönetecekler BUDO'yu, anlayamadık. Bu böyle nereye kadar gidecek? BUDO'nun elinde kaç gemi kalınca iflas bayrağı çekildiğini ilan edecekler, kamuoyuna bugünden duyursunlar ki hazırlıklı olalım. BUDO'yu satmaya kalkarlarsa kim alıcı olur sorusunu sorduğumuzda, akla ilk gelen şirket İDO. Böyle bir durumda, İDO rekabet ortamından sıyrılma şansı yakalarsa, Bursa-İstanbul deniz ulaşımı bilet fiyatlarının 2'ye 3'e katlanacağını görmek için müneccim olmaya gerek yok. Belediye yönetimi bu durumdan şikâyet eden Bursalılara ne cevap verecek?"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar