CHP'li Erdoğdu: Gönlümdeki aday Kılıçdaroğlu
Katıldığı canlı yayında, "Demirtaş'ın Cumhurbaşkanı seçilmesi lazım. Yani inşallah" ifadelerini kullanarak yeni bir tartışma başlatan CHP'li Aykut Erdoğdu, yeni bir açıklama yaptı. Erdoğdu, "Mesele gönlümden geçen cumhurbaşkanı adayının kim olduğu. Benim gönlümden geçen aday Genel Başkanı'mızdır" dedi.
GÜNDEM , 24 Eylül 2021 Cuma, 17:58
CHP'li Erdoğdu: Gönlümdeki aday Kılıçdaroğlu

Cumhurbaşkanı adaylığı tartışmaları devam ederken CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'dan gündem yaratan bir çıkış gelmişti. Erdoğdu, katıldığı canlı yayında, "Demirtaş Cumhurbaşkanı seçilse; yani inşallah... Keşke ülkemizde böyle renklilikler de olsaydı ama şu an siyasi haritada öyle bir şey olması mümkün değil." demişti.

"GÖNLÜMDEN GEÇEN GENEL BAŞKANI'MIZ"

Tepki çeken bu sözlerin ardından CHP'li Erdoğdu'dan yeni bir açıklama geldi. Twitter hesabından paylaşımda bulunan CHP'li vekil, "Mesele gönlümden geçen cumhurbaşkanı adayının kim olduğu... Benim gönlümden geçen aday Genel Başkanı'mızdır..." ifadelerini kullandı.

"DEMİRTAŞ'IN HAKSIZLIĞA UĞRADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Ayrıca Erdoğdu, Demirtaş için "Kendisiyle ayrı siyasi hareketlerdeniz... Çok büyük bir haksızlığa ve adaletsizliğe uğradığını düşünüyorum... Benim gözümde zanlı veya sanık değil siyasi rehinedir..." dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR