CHP'nin Kadıköy adayı belli oldu
CHP'de seçim mesaisi devam ediyor. CHP'de Kadıköy belediye başkan adayı Aykurt Nuhoğlu oldu. Ayrıca Çekmeköy adayının Seyfettin Yıldırım, Antalya Muratpaşa adayının ise Ümit Uysal olduğu açıklandı
GÜNDEM , 15 Şubat 2014 Cumartesi, 16:26
CHP'nin Kadıköy adayı belli oldu

 CHP'nin Kadıköy ve Çekmeköy adayları MYK'da belli oldu.

CHP'nin krize dönüşen Kadıköy, Çekmeköy ve Muratpaşa Belediye Başkan Adayları sorunu bugün çözüldü. Kadıköy'e Aykurt Nuhoğlu, Çekmeköy'e Seyfettin Yıldırım, Muratpaşa'ya ise Ümit Uysal atandı.
 
CHP MYK, bugün saat 13.00'te başladı. Yaklaşık üç saat süren toplantıda, AKP'nin ''demokratikleşme paketi'' adı verilen yasa tasarısına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Daha sonra ise ataması yapılmayan iki ilçe değişiklik yapılması planlanan bir belediye başkan adaylıkları üzerinde konuşuldu.
 
gercekgundem.com 'un edindiği bilgiye göre, CHP Kadıköy Belediye Başkan Adaylığına İşadamı Aykurt Nuhoğlu atandı.  Aykurt Nuhoğlu'nun sabah saatlerinde Gürsel Tekin'le buluştuğu ve Tekin'in desteğini de aldığı öğrenildi. Bilindiği üzere CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı uzun bir süre Canan Kaftancıoğlu'nu desteklemiş, ancak il yönetim kurulundan 32 üyenin Aykurt Nuhoğlu'ndan yana tercih kullanması üzerine Kaftancıoğlu ismi gündemden düşmüştü.
 
Aykurt Nuhoğlu, Salıcı'nın desteğini alamaması üzerine Kadıköy'den milletvekili seçilen Gürsel Tekin'le temas kurdu. Bu sabah Tekin'le kahvaltıda buluşan Nuhoğlu, gerekli desteği alarak ayrıldı. MYK tarafından saat 14.00'te ise Kadıköy Belediye Başkan Adayı olarak atandı. Gürsel Tekin'in MYK'da yapılan oylamada Aykurt Nuhoğlu için oy kullandığı öğrenildi. Tekin'in yakın çevresine "Kadıköy'ü Kadıköylü bir aday isim yönetecek. MYK'dan içimiz rahat ayrıldık'' dediği öğrenildi.
 
Öte yandan, ataması yapılmayan Çekmeköy için ise Seyfettin Yıldırım'ın ismi gündeme geldi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun, atama öncesi Çekmeköy Belediye Başkan Aday Adayı olarak ismi geçen Hüseyin Sipahi'yi arayıp görüş alışverişinde bulunduğu da öğrenildi. Kılıçdaroğlu'nun, Hüseyin Sipahi'ye hizmetleri için teşekkür ettiği ve "Önümüzdeki süreçte birlikte olacağız'' dediği belirtildi. Kılıçdaroğlu ile Sipahi'nin Çekmeköy üzerine görüş alışverişinde bulunduğu ve atamanın bu görüşmenin ardından yapıldığı ifade edildi.
 
gercekgundem.com'un edindiği bilgiye göre, Çekmeköy'de benzin istasyonu olan Seyfettin Yıldırım, Ordulu bir işadamı... Belediye Meclis Üyeliği için başvuru yapan Yıldırım'ın, Hüseyin Sipahi'nin desteğini aldığı belirtildi.
 
Öte yandan, Antalya'nın Muratpaşa Belediye Başkan Adayı olarak da eski İl Başkanı Ümit Uysal atandı. Pazar günü yapılan atamayı geçersiz sayan ve Sultan Yeğen ismini geri çeken CHP MYK, İl Başkanı Devrim Kök'ün önerisi üzerine Ümit Uysal'ı atadı. Kök'ün de önceki gece, yeniden il başkanlığına atamasının yapıldığı belirtildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR