CHP'ye sürpriz üye!
68 kuşağının önemli isimlerinden Sarp Kuray, CHP'ye katıldı. Kuray ve arkadaşlarına rozeti grup toplantısı öncesi Kemal Kılıçdaroğlu taktı. 72 yaşındaki Kuray, cezaevinde başka bir üyesi bulunmadığı için 'tek kişilik örgüt' olarak anılan 16 Haziran örgütünü kurduğu iddiasıyla, 'Anayasal düzeni zorla değiştirmek' suçundan 7 yıl 8 ay hapis yatmış, geçen yıl tahliye edilmişti.
GÜNDEM , 13 Haziran 2017 Salı, 15:14
CHP'ye sürpriz üye!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısındaki konuşmasından satır başları ise şöyle:

Terörün ne kadar acımasız olduğunu insanlık düşmanı olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Artık bu dramlar yaşanmasın, huzura ihtiyacımız var. Bunu söylemeye devam edeceğim. Aybükeler Anadolu'nun her tarafında güven içinde öğretmenlik yapana kadar. "Evet oyu verin terör bitecek" diye sabah akşam propaganda yaptılar. Evet çıktı terör başladı.Terör akılla biter, bunlarda da olmayan şey akıl. Evet oyu verenlere sesleniyorum. Evet oyu çıktı terör niye bitmedi.

"20 TEMMUZ'DA BAŞKA BİR DARBE YAPTILAR"

Darbe yapılacağı biliniyordu, önlemediler. 20 Temmuz'da başka bir darbe yaptılar. Teröre de darbeye de karşıyız. Savcıların iddianamelerine müdahale ediyorlar.

"FEHMİ KORU'YU NEDEN PENSİLVANYA'YA GÖNDERDİNİZ"

Gerçeklerin ortaya çıkmasını istiyoruz. 17/25 Aralık döneminde neden Fehmi Koru'yu Pensilvanya'ya gönderdiniz.

"FETÖ'YÜ ÖVEN ADAMI KOMİSYONUN BAŞINA GETİRDİLER"

Bir musibet bin nasihattan evladır. Böyle bir musibetle karşılaştık, niye oturup araştırmıyoruz? Getirdiler komisyonun başına FETÖ'yü öven adamı. Zaten bir şey çıkmayacağı baştan belliydi. Eski Genelkurmay Başkanları geliyor, MİT Müsteşarları geliyor, şu andakiler gelmiyor. Gelmek istiyorlar, niye hükümet izin vermiyor. Açığı ortaya çıkacak.

"BİR DAMAT YA DA KAYINPEDER BULMANIZ LAZIMDI"

Öğrenciler, erler aylardır hapiste. Ama annelerin kabahati var, iyi bir damat ya da kayınpeder bulmanız lazımdı.

Damatlar serbest bırakılıyor. Parası olan dayısı olan serbest bırakılıyor. Gariban olan içerde kalıyor. Ben merak ediyorum Kadri Gürsel'in evi yok mu? Altan kardeşlerin, Nazlı Ilıcak'ın, Ahmet Şık'ın evleri yok mu? Yeri yurdu var. Onlar neden serbest bırakılmıyor. Çünkü kayınpederleri, dayıları yok, paraları yok. Bu ortam darbe ortamıdır. Herkes bunu çok iyi bilir. Bu dönemde adalette, yargıda, hukukta çalışmaz.

AİHM'E TEPKİ

Siz Türkiye'de ne olup bittiği bilmiyor musunuz? Hangi adaletten bahsediyorsunuz. Geciken adalet adalet değildir. Onlara söylüyorum. Şuanda Türkiye'deki yargı resmen iktidarın tetikçiliğini yapıyor. AİHM bu konuma düşmemeli. Bu konuma düşerse o kurumda saygınlığını yitirir. Efendim "komisyonda geçtikten sonra bakarız." Hangi komisyon. Darbe dönemlerinde yargı yolu kapatılır. 12 Eylül darbe döneminde ne yaşanıyorsa bugün katmerlisi yaşanıyor. Toplu ihraçlar... Kimin gücü kime yeterse...

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR