Çinli oyun şirketinin CEO'su çalışanı tarafından zehirlenerek öldürüldü
Çinli oyun firması Yoozoo'nun (Oyun Milleti) CEO'su Lin Çi'nin, şirketindeki bir çalışan tarafından zehirlenerek öldürüldü. Çi'nin işten çıkarmaya zorlamak için maaşını düşürdüğü çalışanı tarafından zehirlendiği iddia ediliyor.
DÜNYA , 28 Aralık 2020 Pazartesi, 11:37
Çinli oyun şirketinin CEO'su çalışanı tarafından zehirlenerek öldürüldü

Çin basınındaki haberlere göre, ülkenin Şanghay kentinde 16 Aralık'ta Lin aracıyla işten eve dönerken aniden rahatsızlandı ve hastaneye gitti. Yoozoo firması, önce durumunu stabil olarak bildirdiği Lin'in önceki gün öldüğünü duyurdu.

MAAŞINI DÜŞÜRDÜ, ZEHİRLENDİ

Hastanenin, polise, Lin'in zehirlendiği yönünde bilgi vermesi sonrası soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonucunda, 39 yaşındaki Lin'in zehirlendiğini ve şüphelinin, şirket personellerinden Şü soyadlı biri olduğunu açıkladı. Lin'in, söz konusu çalışanıyla sorun yaşadığı, işten çıkmaya zorlamak için maaşını düşürdüğü ve Şü'nün bu nedenle yöneticisini zehirlediği iddia ediliyor.

MİLYARDERLER LİSTESİNE GİRMİŞTİ

Çin'in en zenginlerini duyuran "Hurun China Rich List"e göre Lin "Dijital Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi liderleri" listesinde yer almış, 1 milyar doları aşkın şahsi servetiyle son yıllarda ülkenin dolar milyarderleri arasına girmişti. Mobil platformlarda ürettiği oyunlarla bilinen Yoozoo "Game of Thrones" temalı strateji oyunuyla dikkati çekmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR