Cinnet geçiren polis dehşet saçtı! Emniyet Müdürü silahlı saldırıda şehit oldu
Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Emniyet Müdürlüğü binasında uğradığı silahlı saldırıda şehit oldu. Olayda Personel Müdürü ve koruma polisi de yaralanırken, saldırıyı gerçekleştiren trafik polisi İsmail Hakkı Sarıcaoğlu bacaklarından vurularak yakalandı.
GÜNDEM , 11 Aralık 2018 Salı, 15:22
Cinnet geçiren polis dehşet saçtı! Emniyet Müdürü silahlı saldırıda şehit oldu

Olayın ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürü bölgeye hareket etti.

Rize Valisi Kemal Çeber, saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Çeber'in açıklama yaptığı esnada kendisini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın araması üzerine açıklamalarını sonlandırarak olayla ilgili Erdoğan'a bilgi verdi.

KURTARILAMAYARAK ŞEHİT OLDU

Olayın ardından Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin de aralarında bulunduğu 3 yaralı, ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. Altuğ Verdi, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Bölgeye çok sayıda çevik kuvvet ve özel harekat ekibi sevk edilirken, polis bina ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY OLAYI ANLATTI

Olayla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Tüm yaralılar Rize Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınmış durumda. Ne yazık ki İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, şehit olmuştur. Allah rahmet eylesin" dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin vurulmasıyla ilgili bilgi verdi. Oktay, şöyle konuştu:

"Bugün saat 14.50 sıralarında Rize İl Emniyet Müdürlüğü binası içerisinde Derepazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru İ.H.S., İl Emniyet Müdürü görüş gününde tayin talebiyle makama çıktığı esnada bilinmeyen bir nedenle Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'yi boynundan, Personel Şube Müdürü Ercan Polat'ı sol göğüs ve sırtından, polis memuru Yiğit Can Köksal'ı bacağından yaralamıştır. Tüm yaralılar Rize Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınmış durumda. Ne yazık ki İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, şehit olmuştur. Allah rahmet eylesin."

VALİ AÇIKLAMA YAPTI

Rize Valisi Kemal Çeber, saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Saldırganın il merkezine tayin olmak gibi bir talebi olmuş. Bu konuyu görüşmek için gelmiş emniyete, muhtemelen istediği sonucu alamadı. Ona polis memuru demek istemiyorum, o hainle ilgili de araştırma yaptık. Bahsettiğim sıkıntılarının dışında sessiz sakin bilinen birisi olarak anlatılıyor. Tabii cezasını çekecek ama olan Altuğ kardeşimize oldu, teşkilatımıza oldu."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ARADI

Çeber'in açıklama yaptığı sırada kendisini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın araması üzerine açıklamalarını sonlandırarak olayla ilgili Erdoğan'a bilgi verdi.

TBBM BAŞKANI YILDIRIM BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, şehit edilen Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi ile ilgili "Benim de korumalığımı yapmıştı. Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, maalesef bir polis memurunun saldırması sonrası hayatın kaybetti. Yaralı görev arkadaşları var. Emniyet Müdürümüze Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine başsağlığı diliyorum. Yaralılara da şifa diliyorum" açıklamasında bulundu.

İŞTE O SALDIRGAN

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'yi makam odasında şehit eden saldırganın kimliği belli oldu. Trafik Şube'de görev yaptığı bildirilen saldırganın İsmail H.S olduğu öğrenildi.

Saldırganın fotoğrafı basına yansıdı:

ALTUĞ VERDİ KİMDİR?

1972 yılında İstanbulda doğdu. 1989 yılında Polis Koleji'nden, 1993 yılında Polis Akademisi'nden mezun oldu. İstihbarat Daire Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kudüs Başkonsolosluğu, Şırnak Emniyet Müdürlüğü, Adana Emniyet Müdürlüğü, Birleşmiş Milletler Kosova Barış Gücü, Birleşmiş Milletler Haiti Barış Gücü, Mersin Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığı'nda değişik rütbelerde görev alan Verdi, 28 Aralık 2016 tarihinde 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğü'ne terfi etti.

İstanbul İl Emniyet Müdürlügü'nde Özel Hareket Şube Müdürü olarak görev yaptı. 19 Ağustos 2017 tarihli Resmi Gazete de yayınlanan ve 2017/348 sayılı Kararname ile Rize Emniyet Müdürü olarak atandı.

Evli ve bir kız babası olan, iyi derecede İngilizce bilen Verdi, ABD ve Almanya başta olmak üzere birçok yabancı ülke nezdinde düzenlenen toplantı ve programlarda Türkiye'yi başarıyla temsil eden isimlerdendi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR