Çırak çıktın usta!
Sezonun ilk üç maçında puan yüzü göremeyen Bursaspor’da camia büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor. Ligin dibine demir atan Yeşil Beyazlılarda kötü gidişin tek sorumlusu olarak milyonlarca lira harcayarak tam 17 transfer yapan ve yıldızlar topluluğu adı altında yepyeni bir takım ortaya çıkaran Başkan Recep Bölükbaşı gösteriliyor.
BURSASPOR , 31 Ağustos 2015 Pazartesi, 08:45
Çırak çıktın usta!
Kongrede ustalık için oy istedin, takımı değiştirdin, üç maçta sıfır çektin...

8 GİTTİ 17 GELDİ

Tarihinin en kötü başlangıçlarından biri yaparak, Süper Lig’in ilk üç haftasını üç yenilgiyle kapatan, ilk golünü ise ancak üçüncü maçta atabilen Bursaspor’da büyük bir çöküş yaşanıyor. Geçen yılki kadroyu tamamıyla bozan Başkan Recep Bölükbaşı, giden 8 futbolcudan elde ettiği 70 milyon lira üstündeki parayı yine transfere harcarken, tam 17 futbolcuyu kadroya katarak bu anlamda kulüp tarihinde de bir rekora imza attı, takımın tüm düzeni yerle bir oldu.

DEFANSİF TAKIM

Gidenlerin iki katından daha fazla sayıda transfer yapan Bölükbaşı’nın yeni takımı ligde oynanılan üç maçta sıfır çekerken, sergilenen futbol kimseyi tatmin etmedi, eski günler mumla aranır hale geldi. Bursaspor’da yeni transferlerin neredeyse imza töreninden hemen sonra maça çıkması kadro planlamasındaki yanlışlık olarak değerlendirildi. Ofansif anlamdaki futbol gitti, yerine ise yan top yapan defans anlayışı hakim bir oyun geldi. 

SÖZLERİNİ TUTMADI

Yıldızlar topluluğu olarak lanse edilen, ancak takım olma yolunda bir arpa boyu bile yol kat edemeyen Yeşil Beyazlılar geride kalan üç maçta camiayı tam anlamıyla hayal kırıklığına uğrattı. Genel Kurul salonunda “İbrahim Yazıcı’nın talebesiyim. Geçen yıl çıraklık dönemimdi. Şimdi sizden ustalık için oy istiyorum” diyen Recep Bölükbaşı ise tam anlamıyla sınıfta kaldı. Kongrede verdiği sözleri tutmayan Bölükbaşı’nın “Gitmeyecek” dediği tüm oyuncular takımdan adeta kaçtı. 

DİK DURUŞ GİTTİ

Borç içinde yüzen kulüpte yüksek faizli banka kredileriyle baş başa kalan Recep Bölükbaşı TFF’den de umduğunu bulamadı. Yıldırım Demirören’le dirsek temasında olmasına karşın Bölükbaşı başkanlığındaki Bursaspor yine hakem hatalarının kurbanı oldu, taraftarları yine anlamsız cezalarla tribünden uzaklaştırıldı. Böylelikle Bursaspor dimdik ayakta duran bir kulüpten her platformda yan oturur bir hale getirildi. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR