Civelli, kırmızı cebinde oynuyor
Bursaspor'un sezon başında kadrosuna kattığı Arjantinli stoper, savunmadaki ağırlığıyla dikkat çekerken, agresif hareketleriyle de kendini ve takımını tehlikeye atıyor.
BURSASPOR , 03 Nisan 2014 Perşembe, 09:25
Civelli, kırmızı cebinde oynuyor

Büyük beklentilerle transfer edilmişti. Bir önceki sezon Fransa'nın Nice ekibinde oynadığı futbolla taktir toplamış ve takımının ligi 4. sırada bitirmesinde büyük rol oynamıştı. Sezon sonunda bonservisi elinde olan Renato Civelli, Bursaspor'dan Nice'te aldığı rakamın neredeyse 3 katı teklif edilince Türkiye'nin yolunu tuttu.

AGRESİF TAVIRLAR

Topu oyuna iyi sokmasıyla ön plana çıkan Arjantinli stoper, takım oyunu geride kabul ettiğinde başarılı gözüküyor. Ancak Civelli, Yeşil Beyazlılar'ın hücuma dönük oynadığı maçlarda ve özellikle derinlemesine atılan paslarda büyük sıkıntı yaşıyor ve takımına da aynı sıkıntıyı yaşatıyor. Tecrübeli stoper bunun yanında agresif tavırlarıyla da dikkat çekiyor.

2. KEZ CEZALI

Maç içerisinde yaptığı hareketlerle Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Diego Lugano'yu andıran Renato Civelli, rakip takım oyuncularına karşı davranışlarıyla tepki topluyor. Bu sezon ikinci kez cezalı duruma düşen Arjantinli oyuncunun, kritik döneme girilirken daha sakin ve davranışlarını daha fazla kontrol edebilir şekilde oynaması gerekiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR