Çocuklarıyla birlikte kendini de yaktı
Kağıthane'de bir apartmanda çıkan yangında anne ve iki oğlu vücudunun çeşitli yerlerinden yanarak yaralandı. Yangına sobayı yakmak isterken koltuğun tutuşması ile çıktığı öğrenildi.
GÜNDEM , 22 Mart 2013 Cuma, 09:27
Çocuklarıyla birlikte kendini de yaktı

Alınan bilgiye göre olay sabah 06.00 sıralarında Hürriyet Mahallesi Eğitim Sokak no 41’de meydana geldi. İddiaya göre anne Ayşe Dağlı erken kalkarak sobayı yakmak istedi. İki oğlunun uyuduğu odadaki sobayı yakmaya çalışan anne Dağlı'nın elindeki alevli kâğıt parçası bir anda koltukların üzerinde düşürdü. Alevler kısa sürede büyüyerek bütün odayı sardı.

Alevler içerisinde kalan anne ile 2 oğlunun çığlıklarını duyan komşuları itfaiyeye ve sağlık ekiplerine haber verdi. Vücutlarının çeşitli yerlerinden yanan anne Dağlı ve 2 oğlu komşularının ve itfaiye ekiplerinin yardımı ile kurtarıldı.

Yanan daireden çıkartılan çocuklar kucakta ambulansa taşındı. Anne Dağlı ise sedye ile apartmandan çıkartıldı. Anne Dağlı ambulansa taşınması sırasında vücudundaki yanıkların acısına rağmen oğullarının durumunu sordu. Olay yerinde sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından yaralılar Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü.

Olayı anlatan komşusu, “yangın sobayı yaktıkları sırada alevlerin koltuğa sıçraması ile çıkmış. Daha sonra müdahale edildi. Yaralı olarak kurtarıldılar” dedi. Anne ve 2 çocuğun durumunu iyi olduğu öğrenilirken polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR