Corona virüsten 63 kişi daha öldü
İran'da corona virüs nedeniyle 63 kişi daha hayatını kaybetti. Ölü sayısı 354'e vaka sayısı 9 bine yükseldi. İran'ın Huzistan, Elborz ve Mazenderan eyaletlerinde son bir haftada sahte içki nedeniyle de 67 kişi hayatını kaybetti.
GÜNDEM , 11 Mart 2020 Çarşamba, 14:08
Corona virüsten 63 kişi daha öldü

İran'da corona virüs nedeniyle 63 kişi daha hayatını kaybetti. Ölü sayısı 354'e vaka sayısı 9 bine yükseldi.

ALKOL ZEHİRLENMSİNDEN ÖLENLERİN SAYISI ARTIYOR

İran resmi ajansı IRNA'ya konuşan Ahvaz Cundişapur Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sözcüsü Ali İhsanpur, Huzistan eyaletinde 6 Mart'tan bu yana sahte içki tüketerek zehirlenen 502 kişinin hastanelere başvurduğunu açıkladı.

Şu ana kadar Huzistan'da sahte içki tüketen 40 kişinin hayatını kaybettiğini aktaran İhsanpur, 15 yaşında bir çocuğun da ölenler arasında olduğunu belirtti.

İhsanpur, "Bazı vurguncular, alkolün koronavirüse olumlu etkisi olduğuna dair söylentiler yaydı. Alkolün koronavirüsün tedavisi sürecinde hiçbir etkisi yoktur." dedi.

Ahvaz Başsavcı Vekili Ali Beyranvend ise sahte içki soruşturmasıyla ilgili 17 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Öte yandan Elburz'da 15, Mazenderan'da da sahte içki tüketen 12 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Böylece toplam 67 kişi sahte içki nedeniyle yaşamını yitirmiş oldu.

Kerec Başsavcı Vekili Muhammed Ağayari de daha önce yaptığı açıklamada, bazı vatandaşların "alkolün yeni tip koronavirüse (Kovid-19) iyi geldiği" söylentileri üzerine sahte olduğu belirlenen içkileri tükettiğini açıklamıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR